Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Контрольована іноземна компанія – компанія, зареєстрована за кордоном і знаходиться під контролем резидента України

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу, що Закон України від 16.01.2020 №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» поповнює законодавство новим поняттям: контрольовані іноземні компанії (КІК), дає визначення контрольованих іноземних компаній та їх оподаткування, що передбачає:

– запровадження концепції оподаткування прибутку контрольованих іноземних компаній на рівні контролюючої особи – фізичної або юридичної особи, що є контролюючою особою такої компанії;
– обов’язок подання контролюючими особами звіту про контрольовані іноземні компанії до контролюючого органу;
– обмеження витрат за фінансовими операціями з пов’язаними особами.

КІК – компанія, зареєстрована за кордоном і знаходиться під контролем резидента України. У категорію КІК потрапляють не тільки юридичні особи, а й партнерства, трасти, фонди та благодійні організації.

Резидент України, який володіє офшором або іншою компанією за кордоном, має подати звіти про свої іноземні компанії, якщо:

-його частка в іноземній компанії становить 50% і більше;
-його частка в іноземній компанії спільно з іншими резидентами України становить не менше 10% (спільно 50% і більше);
-здійснює фактичний контроль над іноземною компанією.

Звіт по КІК повинен містити дані про компанію: країну реєстрації, структуру власності, інформацію про доходи, співробітників і рух коштів.

До звіту додаються копії фінансової звітності КІК. Ці копії підтверджують розмір прибутку компанії за звітний рік. Перший звіт по КІК необхідно буде подати за період 2021-2022. Першим звітним роком стане 2021 рік.

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі