Чи сплачує ПДВ при імпорті товарів платник ЄП, не зареєстрований як платник ПДВ?

65

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що для цілей оподаткування платником податку на додану вартість є, зокрема, будь-яка особа, що ввозить товари на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню, та на яку покладається відповідальність за сплату податків у разі переміщення товарів через митний кордон України відповідно до Митного кодексу України (п.180.1 ст.180 Податкового кодексу України).

У разі, якщо особа, не зареєстрована як платник ПДВ, ввозить на митну територію України товари в обсягах, які відповідно до п. 180.1 ст. 180 Податкового кодексу України підлягають оподаткуванню, то такі особи сплачують податок під час митного оформлення товарів без реєстрації їх як платників ПДВ (п.181.2 ст.181 Податкового кодексу України).

Отже, суб’єкти господарювання – платники єдиного податку, не зареєстровані як платники ПДВ, повинні сплачувати ПДВ при ввезенні (імпорті) товарів на митну територію України під час митного оформлення таких товарів без реєстрації як платники такого податку.

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі