Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Асоціація міст України вітає прийняття Верховною Радою законопроєкту 2194

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

28 квітня Верховна Рада України ухвалила проєкт Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» №2194 від 01.10.2019 у другому читанні та в цілому як закон. «За» проголосувало 284 парламентарі.

Законопроєкт №2194 є складовою земельної реформи і передбачає позитивні зміни у земельній сфері, зокрема дерегуляцію у сфері землеустрою, усунення корупційних ризиків в управлінні земельними ресурсами, передачу земель за межами населених пунктів до комунальної власності громад. Цей законопроєкт також матиме суттєвий позитивний вплив на місцевий економічний розвиток і залучення інвестицій в громади.

Проєкт Закону був схвалений у першому читанні ще 14 листопада 2019 року та направлений на повторне друге читання 2 грудня 2020 року.

Частина норм законопроєкту, які значно розширюють повноваження органів місцевого самоврядування, були перенесені до нього із законопроекту №4355 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель».

Норми законопроєкту передбачають:
► передачу землі державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) до власності територіальних громад, спрощення доступу до земельних ресурсів для громадян, бізнесу завдяки скасуванню зайвих дозволів, зокрема новостворених районних державних адміністрацій, та дублювання процедур перевірки документації із землеустрою;
► надання документації із землеустрою статусу публічних, відкритих та загальнодоступних даних;
► зменшення вартості робіт та тривалості часу, що витрачається на виконання процедур, пов’язаних з проведенням землеустрою;
► встановлення меж територій громад за домовленістю громад;
► затвердження місцевими радами детальних планів території в межах та за межами населених пунктів;
► посилення ролі територіальних громад у здійсненні контролю за станом використання земель;
► закріплення меж земельних ділянок за згодою їх власників без зайвої бюрократії.

Автором проєкту Закону №2194 виступив народний депутат Мар’ян Заблоцький та інші народні депутати України.

АМУ вважає, що завдяки схваленню цього законопроєкту комплексно будуть вирішені проблеми у сфері земельних відносин, а державна влада продемонструє справжній європейський формат прозорих взаємовідносин між державою та громадами.

Асоціація міст України вітає рішення Верховної Ради України та висловлює вдячність народним депутатам за підтримку місцевого самоврядування. Адже прийняття законопроєкту №2194 – це реальний шанс для громад стати справжніми господарями власної землі.


Нагадаємо, Асоціація міст України зверталася до Голови Верховної Ради України, голів депутатських фракцій та груп щодо якнайшвидшого прийняття у другому читанні і в цілому законопроєкту №2194.

Коментарі