Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

СГ, які здійснюють викиди двоокису вуглецю понад 500 тонн за рік, зобов’язані сплачувати екологічний податок

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що суб’єкти господарювання, які здійснюють викиди двоокису вуглецю в обсязі більше 500 тонн за рік, є платниками екологічного податку.

Платниками екологічного податку є СГ, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються, зокрема, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення – п.240.1 ст.240 Податкового кодексу України.

Водночас, п. 240.7 ст. 240 ПКУ встановлено, що не є платниками податку за викиди двоокису вуглецю вищевказані суб’єкти, які здійснюють такі викиди в обсязі не більше 500 тонн за рік.

У разі якщо річний обсяг викидів двоокису вуглецю перевищує 500 тонн за рік, суб’єкти зобов’язані зареєструватися платниками податку у податковому (звітному) періоді, в якому відбулося таке перевищення. Такі платники зобов’язані скласти та подати податкову звітність, нарахувати та сплатити податок за податковий (звітний) період, у якому відбулося таке перевищення, у порядку, передбаченому ПКУ.

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі