Чи може ФОП, яка надає житлові та/або нежитлові приміщення в суборенду, застосовувати другу групу платників ЄП?

68

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу, що умови перебування фізичних осіб – підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності у відповідних групах платників єдиного податку встановлені п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України.

ФОП, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, належать до другої групи платників єдиного податку за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності критеріїв:

– не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

– обсяг доходу не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

ФОП, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), та здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння не можуть перебувати на другій групі платників єдиного податку – такі ФОП належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, за умови що відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

Види діяльності та умови, при яких суб’єкти господарювання не можуть бути платниками єдиного податку, визначені п.291.5 ст.291 ПКУ, зокрема, не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп ФОП, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 га, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 400 кв.м, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 900 кв.м.

Відповідно до КВЕД ДК 009:2010, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 № 457, діяльність, пов’язана із наданням в оренду власного чи орендованого нерухомого майна відноситься до групи 68.20.

Отже, ФОП, яка надає в суборенду житлові приміщення лише до 400 кв.м (включно) та/або нежитлове приміщення до 900 кв.м (включно), має право застосовувати другу групу платників єдиного податку за умови здавання таких приміщень в суборенду платникам єдиного податку та/або населенню.

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі