Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичних осіб

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки нараховується на загальну площу об’єкта житлової та нежитлової нерухомості (їх часток).

Податковим кодексом України передбачено пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки: база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

– для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;
– для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;
– для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів (п.п. 266.4.1 п. 266.4 cт. 266 ПКУ).

Зменшення надається один раз за кожний базовий податковий період (рік).

Така пільга не застосовується до:
– об’єкта/об’єктів оподаткування, площа яких перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ;
– об’єкта/об’єктів оподаткування, які використовуються їх власниками з метою одержання доходів (надаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності) (п.п. 266.4.3 п. 266.4 ст. 266 ПКУ).

Варто нагадати, що Законом України від 30.04.2020 №540 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» доповнено пунктом 52-5 підрозділ 10 розділу ХХ ПКУ, згідно з яким об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у період з 01 березня по 31 березня 2020 року.

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі