При проведенні розрахункових операцій з реалізації підакцизних товарів у чеку РРО має зазначатися код УКТ ЗЕД

76

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу, що з 01 серпня 2020 року запроваджено використання суб’єктами господарювання РРО/ПРРО режиму попереднього програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості. для всіх підакцизних товарів.

Тобто, у чеку РРО та/або ПРРО при проведенні розрахункових операцій з продажу підакцизних товарів має зазначатися такий обов’язків реквізит як «код УКТ ЗЕД».

Недотримання цієї норми загрожує суб’єктам господарювання штрафом у 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100,0грн.) – п.7 ст.17 Закону України №265.

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що до підакцизних товарів належать:
– спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво (крім квасу «живого» бродіння);
– тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;
-рідини, що використовуються в електронних сигаретах;
– пальне, у тому числі товари (продукція), що використовуються як пальне для заправлення транспортних засобів, обладнання або пристроїв з двигунами внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення, з двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, з двигунами внутрішнього згоряння з кривошипно-шатунним механізмом та коди яких згідно з УКТ ЗЕД не зазначені у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 (крім газу природного у газоподібному стані за кодом 2711 21 00 00 згідно з УКТ ЗЕД);
– автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів;
– електрична енергія.

Перелік підакцизних товарів визначено п.215.1 ст.215 ПКУ.

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі