Кампанія декларування: як оподатковується спадщина?

107

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що наразі триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2020 року. Задекларувати доходи повинні, зокрема громадяни, які отримали у 2020 році спадщину.

Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, і зазначається у річній податковій декларації, крім спадкоємців – нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини або в сільських населених пунктах – до оформлення уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, та спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями – резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини або в сільських населених пунктах – до оформлення уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини (п. 174.3 ст.174 ПКУ).

Пунктом 179.2 статті 179 ПКУ визначено, що обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема:

від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розд. IV ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок;

у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Звертаємо увагу, що ставка податку при оподаткуванні спадщини залежить від ступеня споріднення спадкодавця та спадкоємця, а також від їх резидентського статусу:

– об’єкти спадщини, що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб

– будь-які об’єкти спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сімї першого та другого ступенів споріднення оподатковується за ставкою 5%

– будь-який об’єкт спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та будь-який об’єкт спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента оподатковується за ставкою 18%.

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі