Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Про загрозу виникнення Африканської чуми свиней

Нещодавно на території села Григорівка було виявлено трупи свиней у одного з його жителів. Відповідно до Плану дій, зважаючи на складну та напружену ситуацію щодо Африканської чуми свиней (далі АЧС) в Україні, з метою недопущення поширення даного захворювання ветеринарними спеціалістами було проведене епізоотичне обстеження та відібраний біологічний матеріал для проведення лабораторного дослідження з метою підтвердження чи спростування діагнозу на АЧС.

В результаті такого господарювання під загрозою втрати поголів’я свиней перебували особисті селянські господарства сіл Григорівка та Гусачівка і два сільськогосподарські підприємства.

До отримання результатів лабораторних досліджень, з метою недопущення переміщення за межі підсобного господарства свиней та інших об’єктів, які можуть бути факторами передачі збудника АЧС було в терміновому порядку організоване чергування співробітників муніципальної служби «Обухівська міська варта».

На прикінці того ж дня діагноз щодо АЧС був спростований. Власник тварин під контролем ветеринарних спеціалістів району спалив трупи загиблих свиней. Місця де були виявлені трупи продезінфікували.

Обухівське районне управління Головного управління в Київський області вкотре наголошує, що в умовах напруженої епізоотичної ситуації щодо АЧС в Україні здоров’я та благополуччя тварин повністю залежить від громадської свідомості та дій осіб, які утримують цих тварин. Неналежне виконання заходів біобезпеки, в тому числі згодовування свиням кормів та харчових відходів із закладів громадського харчування без термічної обробки створює загрозу занесення вірусу АЧС у ваше домашнє господарство та розповсюдження його на інші господарства.

Зважаючи на значні економічні збитки, що наносить африканська чума свиней та пов’язану з цим соціально – економічну напругу, тільки відповідальне ставлення власників тварин до заходів біобезпеки може убезпечити від небажаних наслідків.

З метою запобігання занесення вірусу АЧС в господарства всіх форм власності рекомендуємо:

1. Утримувати свиней в закритих, надійно ізольованих приміщеннях.
2. Не допускати вигулу свиней та їх контакт з іншими тваринами, чи сторонніми людьми.
3. Проводити щоденний клінічний огляд тварин з метою виявлення можливого захворювання.
4. Регулярно здійснювати очистку приміщень у яких утримуються свині.
5. Обслуговування тварин проводити лише у окремому змінному одязі, при цьому використовувати засоби догляду, інвентар закріплений за кожним приміщенням.
6. Постійно вести боротьбу з гризунами.
7. Не допускати відвідування господарств, тваринницьких приміщень сторонніми особами.
8. Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів, що підтверджують їх здоров’я та епізоотичне благополуччя територій їх походження.
9. Забій тварин проводити лише після проведення передзабійного клінічного огляду спеціалістом державної служби ветеринарної медицини.
10. Реалізовувати продукти забою лише після проведення ветеринарно-санітарної експертизи.
11. Не купувати м’ясні продукти в невстановлених для цього місцях та на стихійних ринках.
12. При виявленні клінічних ознак захворювання або при виникненні підозри на захворювання та/або при загибелі свиней негайно повідомити спеціаліста найближчої державної установи ветеринарної медицини.
13. Обов’язково забезпечувати доступ представників державної служби ветеринарної медицини до тварин для проведення клінічного огляду та проведення обов’язкових або необхідних ветеринарно-санітарних заходів.
14. Трупи тварин, побічні продукти їх життєдіяльності, продукти забою та переробки непридатні для споживання людиною утилізувати згідно Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною».
15. Не переробляти трупи свиней та/або туші вимушено забитих свиней.
16. Не використовувати харчові відходи без термічної обробки для годівлі тварин.
17. Періодично проводити дезінфекцію приміщень, в яких утримуються свині.
Пам’ятайте при підозрі на АЧС сповістіть фахівців Обухівської районної державної лікарні ветеринарної медицини (м. Обухів вул. Васильківська,13), адже краще перестрахуватись, аніж наразити на небезпеку себе та сусідів.

Начальник управління                                                                            В.М.Заскалета

Обухівське районне управління
Головного управління
Держпродспоживслужби
в Київській області

Коментарі