Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

За який період роботодавці вперше подають звіти про суми нарахованого ЄВ у складі Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – ФО і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за новою формою?

Починаючи з 01 січня 2021 року платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зобов’язані подавати звітність про нарахування ЄВ в розмірах, визначених Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) до контролюючого органу за основним місцем обліку платника ЄВ у строки та порядку, встановлені Податковим кодексом України (п.4 част.2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» Форму звітності про нарахування ЄВ у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) встановлює Міністерство фінансів України, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Відповідно до норм Податкового кодексу, платники податків, у тому числі податкові агенти, платники ЄВ зобов’язані подавати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) з розбивкою по місяцях звітного кварталу (п.51.1 ст.51, п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 ПКУ) .

Наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2020 № 773 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4», який набрав чинності з 01 січня 2021 року, затверджено у новій редакції:

– Форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску;

– Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску.

Пунктом 3 Наказу №773 установлено, що Розрахунок за формою, затвердженою Наказом № 773, перший раз подається за I квартал 2021 року.

Отже, страхувальники (роботодавці) вперше подають до податкового органу інформацію про суми нарахованого ЄВ у складі Розрахунку за формою, затвердженою Наказом №773 за підсумками І кварталу 2021 року (з розбивкою по місяцях), починаючи з 01 квітня 2021 року.

При цьому, чинні форми звітності з ЄВ, що затверджені наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», є окремою звітністю з ЄВ і не можуть відповідати вимогам законодавчих змін. Тому, з метою уникнення правової колізії щодо існування декількох форм звітності з відображення сум нарахованого ЄВ, зазначені вище форми звітності мають бути скасовані.

Відповідно, наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2020 № 814 «Про деякі особливості звітування з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 року № 435», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10.02.2021 за 174/35796 передбачено скасування наказу № 435 (із змінами) з 01 січня 2022 року.

Пункт 1 Наказу № 814 встановлює, що звітність щодо сум нарахованого ЄВ за формами, затвердженими Наказом № 435, подається до податкових органів за основним місцем взяття на облік як платника ЄВ в податкових органах: до 01 квітня 2021 року – згідно з додатком 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом № 435, для платників ЄВ, визначених п. 1 та п.16 част. першої ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» за звітні періоди до 2020 року включно та у разі проведення державної реєстрації припинення до 28 лютого 2021 року.

Інформація про суми нарахованого ЄВ у складі Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за формою, затвердженою Наказом №773 вперше подається за підсумками І кварталу 2021 року з розбивкою по місяцях, починаючи з 01 квітня 2021 року – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі