Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Легалізація заробітної плати – успішне майбутнє країни!

Обухівська ДПІ ГУ ДПС у Київській області нагадує, що 02.02.2020 року набрав чинності Закон України від 12.12.2019 року №378-ІХ „Про внесення змін до Кодексу законів про працю в Україні”. Цим Законом передбачені штрафи роботодавцям.

Зокрема, за неоформлених працівників та заробітну плату „у конверті” застосовують штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат (у 2021 році 60000 грн.) за кожного працівника, за повторне порушення протягом 2-х років такий штраф вже становитиме 30 мінімальних зарплат.

Працівники, які одержують гроші „в конвертах” позбавляють себе соціальних виплат та гарантій. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Тому, легалізація заробітної плати, прихованої зайнятості на сьогодні є одним з найпріоритетніших напрямків роботи державних службовців. Працівник, який отримує заробітну плату в „конверті” стає повністю залежним від роботодавця. Він не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.

На жаль, більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну мінімальну заробітну плату, а решту, у вигляді так званої доплати-неофіційно.

Отже, шановні роботодавці, подбайте про своїх найманих працівників, забезпечте їм гідне майбутнє!

Обухівська ДПІ

Коментарі