Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Сплата акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами принесла бюджетам Київщини 103 млн грн, – Олександр Загорський

Станом на 15 березня 2021 року від сплати акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів до місцевих бюджетів Київської області надійшло більше 103 млн. грн. Про це повідомив заступник начальника податкової служби Київщини Олександр Загорський. «Щомісяця ми спостерігаємо позитивну динаміку у надходженнях з роздрібної торгівлі підакцизною продукцією порівняно з відповідним показником минулого року. Так, у січні цей показник зріс на 19%, а у лютому бюджети громад отримали на третину більше, аніж торік».

Слід зазначити, що акцизний податок сплачується суб’єктами господарювання від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів до бюджету тієї громади, на території якої ними здійснюється діяльність.

«Якщо податкова служба отримає від органів місцевого самоврядування інформацію про безліцензійну торгівлю підакцизної продукції або без марок акцизного податку, то у такому випадку будуть вжиті контрольно-перевірочні заходи, а до суб’єктів господарювання застосовані відповідні штрафні санкції. Те саме стосується і продажу алкоголю або тютюну неповнолітнім та торгівлі за цінами, що не відповідають законодавчо встановленим», – зазначив Загорський.

Окремо він підкреслив, що штрафні санкції за порушення норм законодавства у сфері обігу підакцизної продукції сплачуються платниками податків до бюджетів громад.

«Контроль за роздрібним продажем алкоголю та тютюну – це двостороння відповідальність. Керівники місцевих громад, у разі виявлення порушень, мають поінформувати податкову, а громадяни, які вимагають видачу фіскального чеку, не лише дисциплінують суб’єктів господарювання, а й збільшують дохідну частину бюджету своєї громади».

Звертаємо увагу, що територіальні громади в межах своєї території можуть встановлювати заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання у визначений час доби. За невиконання цього рішення чинним законодавством передбачена штрафна санкція в розмірі 6800 гривень.

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі