Як запобігти пожежам на відкритих територіях, об’єктах і на присадибних ділянках?

122

Почалась весна, а отже характерно цьому періоду загроза виникнення пожеж на відкритих територіях та в жит­лових помешканнях, особ­ливо розташованих у сіль­ській місцевості. Станом на 15 березня на Обухівщині зареєстровано 52 пожежі. За попередню добу двічі були пожежі на відкритій території, а саме горіло сміття та рослинність.

Нагадаємо, основні причини пожеж:

  • необережне поводження з вогнем,
  • порушення правил експлуатації електрообладнання,
  • дитячі пустощі з вогнем.

Що стосується останньої причини, за­уважимо діти, скучивши за розвагами на свіжому повітрі, влаштовують багаття, пустують із сірниками, підпалюють сміття, що необачні господарі не розібрали після зими.

Цієї пори господарі й дачники заход­жуються наводити лад на своїх садибах та ділянках, спалюють рослинні залишки, що може призвести до пожежі та знищен­ня будівель.

Враховуючи це, зазначимо, що забороняється розпалювати багаття у вітряну погоду.

У сільській місцевості, а також у містах, на територіях із присадибною забудовою, необхідно біля кожної житло­вої будівлі встановити бочку з водою (або мати в помешканні вогнегасник), при­ставну драбину, яка досягає даху, а на покрівлі – драбину, що доходить до гре­беня даху.

На підприємствах, в організаціях і ус­тановах слід перевірити справність засо­бів пожежегасіння, розпушити пісок у ящиках, де його зберігають на випадок пожежі, очис­тити територію, горища й підвали від сміття та займистих матеріалів.

Служби водоканалу мають опікуватися утримуванням у належному стані пожежних гідрантів – зовнішнього пожежного водопостачання.

Під’їзди до джерел протипожежного водо­постачання слід очистити від сміття, щоб був забезпечений вільний проїзд пожеж­ним автомобілям. Необхідно також очис­тити території ферм від залишків горючих матеріалів, зокрема сіна і соломи, та перевірити справність електрообладнання, яке експлуа­тувалося з підвищеним навантаженням; несправні ділянки електромереж обов’яз­ково замінити. У жодному разі не можна допускати застосування саморобних (некаліброваних) електрозапобіжників.

З обслуговуючим персоналом доцільно провести додаткові протипожежні інструк­тажі, на яких особливу увагу звернути на необхідність обережного поводження з вогнем у зв’язку з настанням небезпечного періоду, дотримання правил користування електроприладами, елек­тронною апаратурою, неприпустимість по­рушення вимог правил пожежної безпеки.

Бажано ще раз нагадати персоналу про порядок виклику пожежної охорони, дії в разі пожежі, правила використання вогнегасників та інших засобів пожежегасіння.

Отже, основні заходи пожежної без­пеки у зв’язку з настанням пожежонебезпечного періоду нескладні, не вимагають великих матеріальних витрат, але їх своєчасне й ре­тельне виконання дозволить запобігти виникненню пожеж.

Обухівський РС ГУ ДСНС

Коментарі