Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

АМУ закликала Прем’єр-міністра не допустити припинення постачання природного газу підприємствам ТКЕ

До Асоціації міст України надходить інформація від органів місцевого самоврядування та підприємств теплопостачання щодо загрози припинення надання послуг теплопостачання мешканцям населених пунктів. Можливість такого припинення є прямим наслідком обмеження постачання природного газу на теплогенеруючі об’єкти.

У зв’язку з численними позовами НАК «Нафтогаз України» до підприємств теплопостачання із стягнення заборгованості за спожитий природний газ та нарахованих на них штрафних санкцій, їх рахунки блокуються органами Державної виконавчої служби України. Наслідком цього є неможливість підприємств ТКЕ розрахуватися з надавачами послуги розподілу природного газу, постачальниками електроенергії, сплачувати обов’язкові платежі та збори, а також виплачувати заробітну плату працівникам підприємств.

Для прикладу, така ситуація склалася у Старокостянтинові, де послуги теплопостачання надає комунальне підприємство «Тепловик» Старокостянтинівської міської ради. За позовом НАК «Нафтогаз України» судами України ухвалені рішення про стягнення з цього підприємства більше 34 млн грн основного боргу та більше 15 млн штрафних санкцій. Накладеним органами Державної виконавчої служби України арештом на розрахункові рахунки підприємства заблокована можливість розрахунків з надавачем послуги розподілу природного газу, постачальником електроенергії, а також можливість виплати заробітної плати і сплати обов’язкових податків і зборів. Це призвело до того, що станом на 1 березня 2021 року виникла заборгованість перед акціонерним товариством «Оператор газорозподільної системи «Хмельницькгаз», яке є надавачем послуги з розподілу природного газу, на суму більше 1 млн грн. Зважаючи на заборгованість, надавач послуги з розподілу природного газу попередив КП «Тепловик» про припинення газопостачання на теплогенеруючі об’єкти. Водночас заборгованість за електроенергію вже перевищила 600 тис. грн. Таким чином, існує реальна загроза припинення опалення 35-ти тисячного міста.

Аналогічна ситуація складається у підприємств теплопостачання у Львові та інших містах України.

Причини, які призвели до такої ситуації є типовими для більшості підприємств теплопостачання: заблокований механізм встановлення та коригування тарифів, невідшкодована різниця в тарифах, безпідставно нараховані НАК «Нафтогаз України» штрафні санкції.

За таких умов органи місцевого самоврядування та підприємства ТКЕ не можуть забезпечити виконання взятих на себе обов’язки безперебійного постачання теплової енергії, згідно Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля з пропозицією особисто втрутитися у вирішення проблеми та не допустити припинення теплопостачання населених пунктів України.

Лист АМУ

Асоціація міст України, Київське РВ АМУ

Коментарі