Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

ФОРМУЛА ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ: ХОЧУ-МОЖУ-ТРЕБА

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

Саме під такою назвою 03 березня 2021 року фахівцями Обухівської міськрайонної філії Київського обласного центру зайнятості було проведено профорієнтаційний інтерактивний урок для дев’ятикласників філії Академічного ліцею №1 ім. А.С. Малишка «Першотравенська гімназія».

Для того, щоб правильно обрати професію, потрібно мати якнайширше уявлення про світ професій взагалі, детально вивчити ринок праці свого регіону, проаналізувати, які професії мають сталий попит зараз і які будуть затребувані в майбутньому. І тільки тоді зробити свій професійний вибір. Існує формула вибору професії, яка складається з трьох важливих складових: «Хочу – Можу – Треба», тобто школярі повинні співвіднести свої бажання зі своїми можливостями, здібностями та потребою ринку праці.

Урок проходив в інтерактивній формі, яка є більш цікавішою для учнів. Під час міні-лекції «Формула вибору професії», підлітки були уважними, слухаючи інформацію, та активними під час її обговорення. Найбільшу зацікавленість у школярів викликало тестування за методикою ДДО Е.Клімова, яке допомогло старшокласникам визначити свій тип професії і, тим самим знайти місце перетину власних «хочу» та «можу», а також свої професійні схильності. Дев’ятикласники не тільки визначили, серед представників якого типу шукати свою майбутню професію, а й обговорили, які індивідуально-психологічні характеристики повинні мати представники кожного з п’яти типів.

Під час уроку учні також ознайомились з поняттям «Професіограма» на прикладі папок з описами професій, які наявні в центрі зайнятості, та отримали домашнє завдання: співвіднести 5 вподобаних професій з професійними вимогами, які висуває кожна професія до працівника. Це допоможе школярам з’ясувати, чи відповідають вони вимогам обраних професій та уникнути розчарування в майбутньому.

На завершення заходу було презентовано Платформу з профорієнтації та розвитку кар’єри державної служби зайнятості, за допомогою якої можна не тільки безкоштовно пройти тестування, а й дізнатись, на яких фахівців існує попит на регіональному ринку праці, та в якому навчальному закладі здобути професію.

Ким би не стали сьогоднішні дев’ятикласники, головне, щоб вони знайшли свою професійну дорогу правильно, врахувавши всі три складові формули вибору професії.

Обухівська МРФ КОЦЗ

Коментарі