Голови громад закликали збільшити відсоток зарахування ПДФО до місцевих бюджетів

127

Під час засідання Ради розвитку громад та територій під головуванням Президента України Володимира Зеленського, що відбулося наприкінці лютого, мери міст звернули увагу на недостатній рівень фінансового забезпечення територіальних громад та звернулися до керівництва держави із закликом у наступному бюджетному процесі збільшити частку зарахування ПДФО до місцевих бюджетів.

Члени Правління Асоціації міст України озвучили позицію АМУ щодо збільшення відсотку ПДФО, який буде спрямовуватися до бюджетів громад. Це дозволить громадам реалізовувати більше проєктів для жителів та належно забезпечувати виконання делегованих державою повноважень. (Детальніше – на сайті АМУ: https://cutt.ly/glXabKN)

Так, секторальна стратегія «Місцеві фінанси», розроблена Асоціацією міст України в рамках проєкту ПУЛЬС USAID та схвалена Правлінням АМУ, передбачає збільшення частки зарахування ПДФО до місцевих бюджетів до 80%.

Участь у заході також взяв Бучанський міський голова, голова Київського регіонального відділення Асоціації міст України Анатолій Федорук. У своєму дописі у Фейсбук він зазначив: «Із головного: Підтверджено намір внесення змін до Конституції, що стосується місцевого самоврядування. Закріплення за громадами стійкої бази оподаткування і створення умов до її нарощування. Щорічне зростання асигнувань фінансової підтримки проектів місцевого самоврядування. Закон про місцевий референдум, як механізм народовладдя в громадах».

За інформацією Київського РВ АМУ

Коментарі