Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Податкова знижка на частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що платник податку – резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.

На підставі підтверджувальних документів

– визначається сума витрат у вигляді частини суми сплачених відсотків за користування іпотечним житловим кредитом, яка з урахуванням коефіцієнту, включається до податкової знижки;

– розраховується сума податку на доходи фізичних осіб, на яку зменшуються податкові зобов’язані у зв’язку з використанням права на податкову знижку, шляхом різниці між базою оподаткування та понесеними платником податку витратами у вигляді частини суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, помноженої на ставку податку.

– здійснюється порівняння розрахункової суми податку із сумою податку, фактично утриманого із заробітної плати за рік.

У разі, якщо сума податку, утриманого із заробітної плати, перевищує розраховану суму податку, то така сума підлягає поверненню платнику податку.

Звернуть увагу на площу іпотечного житла, при перевищенні 100 кв.м. – пп.175.3 ПКУ.

Обмеження:

– податкова знижка може застосовуватись виключно до доходу, отриманого платником податку протягом звітного 2020 податкового року у вигляді заробітної плати та в межах її розміру;

відшкодування проводиться тільки за одним іпотечним кредитом протягом 10 календарних років.

Наприклад, якщо вам за 2020 рік була нарахована заробітна плата в сумі 120000 грн, утриманий податок з нарахованої заробітної плати – 21600 грн., а сплачені кошти за користування іпотечним кредитом – 13200 грн., тоді:

Приклад 1. Коли у вас площа житла менша або дорівнює 100 м.кв., до податкової знижки можуть потрапити всі сплачені за рік відсотки (але, звісно в межах загального ліміту – річного оподатковуваного розміру зарплати).
21600 – ((120000 – 13200)х18%)=2376

Приклад 2. Ви придбали квартиру площею 116 м.кв. Протягом 2020 за цим кредитом ви сплатили відсотки в сумі 13200 грн. Тоді коефіцієнт, що враховує мінімальну площу житла для визначення податкової знижки, становить 100:116=0,86. Тож, до податкової знижки, за підсумками 2020 року, може потрапити сума витрат: 13200 грн х 0,86=11379,31 грн.
21600-((120000 – 11379,31)х18%)=2048,27

Водночас, слід зазначити, що існують деякі обмеження права платників податку на одержання податкової знижки. Зокрема, якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Київській області у мережі Facebook за посиланням www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX» https://t.me/infoTAXbot
Підписатись на телеграм-канал ДПС https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі