Подвиг Небесної сотні у пам’яті навік

92

Сім років тому на Майдані розпочалися події, що сколихнули увесь світ. Мільйони українців стали за свободу та незалежність своєї країни. Вони відстоювали свою гідність, своє право, своє бажання жити у розвинутій державі.

У ці дні в усіх містах та селах згадують Героїв Небесної сотні, тих, хто ціною свого життя змінив нас, нашу свідомість та показав цілому світові справжній український дух патріотизму.

Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих. Вони були різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Найстаршому з них було 82 роки, а наймолодшому – 17.

Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у центрі Києва. Цього дня загинуло 48 осіб. І саме в цей день, 20 лютого, від пострілу снайпера загинув і наш земляк – Володимир Чаплінський.

Уперше Володя поїхав на Майдан 2 грудня 2013 року. Хотів підтримати людей, захистити тих, хто протестував. В основному приїздив увечері і чергував усю ніч, охороняючи Майдан від «тітушок». Тут у нього з’явилися друзі та побратими, з якими він створив загін, жартома названий «Паровоз – анархія». Ця назва була написана на саморобному щиті з кришки пральної машини, який він майже не випускав з рук.
Володя був великим життєлюбом, любив мандрувати. Вів активний спосіб життя. Мав загострене почуття справедливості. Йому не було байдуже, якою буде його країна, як житиме народ.

І дітей своїх, разом з дружиною Світланою, вони виховували в такому ж дусі патріотизму та високих духовних цінностей.

Слова підтримки і великої шани хочеться висловити батькам Володі – Володимиру Володимировичу та Антоніні Євгенівні, дружині Світлані та дітям – Володимиру і Віолетті, для яких загибель Володі назавжди залишиться непоправною втратою.
За громадянську мужність, патріотизм, самовіддане служіння Українському народу, Володимиру Чаплінському було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» посмертно.

5 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю «За жертовність і любов до України» посмертно.

З 2014 року Володимиру Чаплінському присвоєно посмертне звання Почесний громадянин міста Обухова.

Подвиг Володі та усіх його побратимів, подвиг наших воїнів-Героїв, що загинули на сході країни, назавжди вписаний в історію українського народу.

Згадаймо усіх, хто поклав життя за волю, незалежність та свободу України!

Герої не вмирають!

Коментарі