Податкова служба Київщини продовжує роз’яснювати основні зміни у застосуванні РРО платникам

76

Минулого тижня податківці пристоличного регіону провели низку чергових роз’яснювальних заходів для платників податків.

Підприємцям, які ведуть діяльність у торгово-розважальних центрах Бучі та ринках Кагарлика розповідали, зокрема, про основні аспекти використання реєстраторів розрахункових операцій ФОПами з січня 2021 року, а також алгоритм встановлення та використання ПРРО.

Під час особистих зустрічей з підприємцями фахівці зазначають, що з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року ФОПи, обсяг доходу яких протягом року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2021 році сума складає 1 320 000 грн), незалежно від обраного виду діяльності, РРО не застосовують. Але водночас наголошують і на винятках: це види діяльності у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування, для яких РРО вже є обов’язковим ще до прийняття Закону №1017:

– реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту (мобільні телефони, ноутбуки, планшети, електроінструменти та інші товари);

– реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення.
також з 1 січня 2021 року застосування РРО є обов’язковим:

– при наданні платних послуг у сфері охорони здоров’я;

– при реалізації ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Разом з тим, наголошують податківці, у разі перевищення ліміту доходу застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Використовувати РРО або ПРРО доведеться з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Київській області у мережі Facebook за посиланням www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX» https://t.me/infoTAXbot
Підписатись на телеграм-канал ДПС https://t.me/tax_gov_ua

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі