Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Шановні ветерани війни в Афганістані, члени сімей воїнів-афганців! Шановні учасники бойових дій на території інших держав!

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

Сьогодні, 15 лютого 2021 року, відзначається 32-річниця виведення військ з Республіки Афганістан та День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

У цей день ми згадуємо тих, хто пройшов Афганську війну, та їхніх побратимів, що виконували непросту місію миротворців у більш як двадцяти країнах світу. Ризикуючи найдорожчим – своїм життям, воїни-інтернаціоналісти з честю виконали присягу, дану Батьківщині, і стали гідним прикладом людської відданості, честі та мужності. Вони стали взірцем героїзму та патріотичного служіння Україні під час Революції Гідності і бойових дій, що точаться на сході країни.

За період з 25 грудня 1979 по 15 лютого 1989 року в бойових діях в Афганістані взяли участь біля 160 тисяч вихідців з України (всього учасників – майже 620 тисяч військовослужбовців та 21 тисяча робітників і службовців). Державних нагород удостоєні більш 200 тисяч осіб. Звання Героя Радянського Союзу присвоєно 72 воїнам, в тому числі 12 українцям.

Мужність та героїзм дорого коштували Україні: 3360 – загинули (загальні втрати – 14 453 чоловік), 72 – пропали без вісти або потрапили у полон. Пораненими із Афганістану повернулося близько 8 тисяч українців, з інвалідністю – майже 5 тисяч.

Окрім Афганістану українці несли службу в Лівані, Угорщині, Єгипті, Іраку, Анголі, С’єрра-Ліоне, Чехословаччині, Ефіопії, Югославії. Вони з честю виконали свій військовий обов’язок, стали гідним прикладом людської відданості, героїзму та мужності.

Сьогодні у місті Обухові та с. Гусачівка відбулися мітинги-реквієми і покладання квітів до пам’ятників воїнам-афганцям.

В глибокій шані схиляємо голову перед пам’яттю тих, хто загинув. З вдячністю звертаємося до тих, хто живе поряд з нами.

Особливі слова шани та поваги хочу адресувати учасникам Обухівської міськрайонної організації Української спілки ветеранів Афганістану на чолі з Валерієм Івановичем Луценко.

Від усього серця бажаю Вам і Вашим родинам міцного здоров’я, родинного затишку та благополуччя, впевненості у завтрашньому дні, довгих років життя, щастя і добра, добробуту та успіхів, миру й тиші на життєвих стежках!

З повагою Обухівський міський голова Олександр Левченко

Коментарі