Які платники Єдиного податку у 2021 році не застосовують РРО?

77

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до норм п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

Крім того, з 01 січня 2021 року до 1 січня 2022 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються ФОП – платниками єдиного податку ІІ-ІУ груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року (1320000,0грн.), незалежно від обраного виду діяльності, крім тих видів діяльності, для яких застосування РРО є обов’язковим. До таких видів діяльності відносяться:

-торгівля технічно складними побутовими товарами, які підлягають гарантійному ремонту;

-торгівля лікарськими засобами, виробами медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

-реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

У разі перевищення ФОП – платником єдиного податку ІІ-ІУ груп в календарному році обсягу доходу що становить 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, застосування РРО та/або програмного РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

Застосування РРО та/або програмного РРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі