Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Х Всеукраїнський фестиваль-конкурс для осіб з інвалідністю «Поетичний рушник» – 2020

Вітаємо переможців щорічного Х Всеукраїнського фестивалю-конкурсу для осіб з інвалідністю «Поетичний рушник»-2020. Присвячений фестиваль пам’яті відомого українського поета-земляка Андрія Малишка. Засновниками фестивалю є Обухівська міська рада, управління культури КОДА та член Національної спілки письменників України і Національної спілки журналістів України Геннадій Горовий.

Щороку, починаючи збирати неперевершені твори учасників фестивалю, його співзасновник, член журі, поет Геннадій Горовий промовляє кожного разу такі рідні вже слова, що стали девізом фестивалю: «Рушник волію виткати зі слів, щоб милувались ним віками люди»…

Цікавий, насичений яскравими неординарними особистостями, цей Фестиваль живе і процвітає. Цього року вже десятий, ювілейний, у новому статусі — Всеукраїнський.
«Радіючи від усієї душі, хочу всіх привітати, ми стали на сходинку вище, нас стає з кожним роком все більше і більше, ми охоплюємо все більше території нашої рідної України, до нас летять з усіх куточків. За підтримки Обухівського міського голови Олександра Левченка, управління культури Київської обласної державної адміністрації та відділу культури, національностей та релігій виконавчого комітету Обухівської міської ради ми разом досягли такого результату, – це перемога, ми – «Всеукраїнський фестиваль!», – зазначив Геннадій Горовий.

Мета фестивалю – сприяння процесам самореалізації, реабілітації та соціальної адаптації осіб з інвалідністю засобами культури і мистецтва.

Завдання фестивалю – заохочення осіб з інвалідністю до занять творчими мистецтвами, соціальна адаптація таких людей у суспільстві, виявлення серед них нових талантів, популяризація літератури, обмін досвідом, спілкування з відомими літераторами, направлене на удосконалення творчої майстерності таких особливих митців.

За час свого існування він згуртував чимало споріднених творчих душ з різних міст, сіл, селищ України. Дав можливість заявити про себе тим, у кому іноді не підозрювали митця навіть найближчі люди. Лавреати мали змогу брати участь у майстер-класах, друкуватися в колективних збірниках, виступати зі своїми творами на радіо… Без сумніву, такі успіхи тішать і сьогодні засновників фестивалю.

Цьогорічні твори конкурсантів розглядали:

Голова журі

Геннадій Горовий – член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України, голова КОО ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів».

Члени журі

Вікторія Осташ – членкиня Національної спілки письменників України, голова Арт-спільноти «Перехрестя» при НСПУ, співзасновниця творчого гурту «Листя трави»,
Ольга Ольхова – членкиня Національної спілки письменників України, модераторка літературного об’єднання «Радосинь» при НСПУ.
Валентина Захабура – поетеса, прозаїк, бард,
Ольга Колінченко (Довгоп’ят) – членкиня Національної спілки письменників України, керівник шкільного літературного гуртка «Росинка», завідувачка музеєм літератури рідного краю Козинської ЗОШ I-III ступенів.

Переможці фестивалю, вітаємо:

“ГРАН-ПРІ”
Катерина Гетало

НОМІНАЦІЯ “ПОЕЗІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ”
I місце
Людмила Шостацька
II місце
Степан Підлужний
III місце
Михайло Милий (Михайло Мілян)

НОМІНАЦІЯ “ІНТИМНА ЛІРИКА”
I місце
Наталка Котович
II місце
Наталія Бутук
III місце
Ніна Габінська

НОМІНАЦІЯ “МІЙ РІДНИЙ КРАЙ”
I місце
Іван Котович
II місце
Галина Онацька
ІІІ місце
Михайло Гершкович

НОМІНАЦІЯ “ПРИСВЯТИ”
I місце
Євген Познанський
II місце
Валентина Грибенко
III місце
Алла Диба

НОМІНАЦІЯ “ПОЕТИЧНА ХВИЛЯ”
I місце
Тетяна Максименко
II місце
Юрій Бабенко
III місце
Наталка Кащенко

НОМІНАЦІЯ “ПРОБА ПЕРА”
I місце
Ганна Хом’як
II місце
Любов Сливка
III місце
Аліна Костенко

СПЕЦІАЛЬНА ВІДЗНАКА “СИМПАТІЯ ЖУРІ”
Марія Фоміна
Спеціальна відзнака від Творчої агенції Баляндраси
Лілія Кравченко
Спеціальна відзнака від Арт-спільноти “Перехрестя”
Наталія Лобач

ДИПЛОМАНТИ
Юрій Лисенко
Валентина Врублевська

Зазвичай це свято відбувається у рамках відзначення річниці від дня народження видатного поета — земляка А.С. Малишка у теплому і затишному кафе, де можна насолодитися красою слова. У зв’язку з карантинними обмеженнями, фестиваль відбувся в он-лайн форматі, у приміщенні літературного музею-садиби ім. А. Малишка з вітальним словом до всіх звернувся Геннадій Горовий і члени журі. Кожному учаснику відділом культури, національностей та релігій були направлені нагороди, дипломи переможців.

Щиро вітаємо!!! До нових зустрічей у новому році!!!

Коментарі