Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Кампанія декларування доходів, отриманих протягом 2020

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

Обухівська ДПІ ГУ ДПС у Київській області нагадує мешканцям Обухівщини, що з 01 січня 2021 року розпочалася кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2020 року.

Декларування доходів – це конституційний обов’язок громадян України. Відповідно до норм Податкового Кодексу, громадянам, які зобов’язані задекларувати свої доходи та особам, які проводять незалежну професійну діяльність, необхідно подати декларацію, в якій задекларувати доходи, отримані протягом минулого року, а також визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Нагадуємо, що відповідно до Податкового кодексу України обов’язковому декларуванню підлягають:

доходи, з яких при нарахуванні або виплаті ПДФО не утримувався;
доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);
спадок від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;
доходи від продажу інвестиційних активів;
іноземні доходи.
та в інших, передбачених Податковим Кодексом випадках.

Податкова декларація про майновий стан та доходи громадян подається в один із таких способів (за вибором):

особисто або уповноваженою на це особою;
надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися електронним сервісом в Електронному кабінеті, який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Враховуючи низку обмежень, зокрема і в роботі державних податкових інспекцій через карантинні обмеження, декларацію про доходи краще подавати в електронному вигляді.

Потенційні декларанти можуть зареєструватися в Електронному кабінеті (https://cabinet.tax.gov.ua/), попередньо отримавши кваліфікований електронний підпис.

Громадяни, які мають право на податкову знижку, подають декларацію до 31 грудня 2021 року.

Обухівська ДПІ

Коментарі