Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

АМУ підтримує поступове підвищення акцизу на ТВЕН

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

У Парламентському Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики на опрацюванні до другого читання знаходиться проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування окремих об’єктів оподаткування» №4065 від 07.09.2020.

До законопроекту, зокрема, запропоновано поправки, якими запроваджується поступове рівномірне збільшення ставок акцизного податку на тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) замість схваленого раніше різкого на 320% підвищення акцизного податку на ТВЕНи, що мало вступити в дію з 1 січня 2021 року.

Асоціація міст України підтримує запропоновані зміни ставок акцизного податку в цій частині. Це дозволить уникнути зменшення не лише надходжень до бюджету загальнодержавного акцизу, а й акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (роздрібного акцизу на тютюн), що зараховується до бюджетів органів місцевого самоврядування.

Запропоноване поступове підвищення акцизу на ТВЕНи дозволить уникнути цінових стрибків, зберегти робочі місця в компаніях, що задіяні у виробництві та реалізації цих виробів, забезпечити надходження до бюджетів усіх рівнів.

Нагадаємо, Асоціація міст України раніше застерігала щодо можливого недоотримання місцевими бюджетами роздрібного акцизу на тютюн, оскільки існує ризик збільшення обсягів тіньового ринку роздрібної реалізації ТВЕНів через стрімке підвищення ставок загальнодержавного акцизу. Запропоноване щорічне рівномірне та поетапне підвищення акцизного податку на ТВЕНи збалансує ситуацію та дозволить захистити легальний ринок їх реалізації та недопустити втрат як державного так і місцевих бюджетів.

Лист АМУ

Коментарі