Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Закон України №466: Новації оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що Законом України від 16.01.2020 № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни, зокрема, до ст. 266

Податкового кодексу України (далі – ПКУ) щодо оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, які набрали чинності 23 травня 2020 року.

Згідно з новою редакцією п.п. «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ, з переліку об’єктів оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки виключено будівлі промисловості, віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B – F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

Попередня редакція цього положення виключала з переліку об’єктів оподаткування податком на нерухоме майно всі будівлі промисловості, не обмежуючи їх використання лише підприємствами промисловості, та давала можливість їх власникам застосовувати пільгу і до об’єктів, що здаються в оренду, лізинг, позичку.

Юридичні особи – платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Декларація) встановленої форми, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Тому власникам будівель промисловості слід подати Декларацію з типом документа «Уточнююча» або «Звітна» – у разі, якщо на граничну дату подання Декларації об’єктів оподаткування не виникало, та відобразити в ній відповідні зміни податкового зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за періоди, починаючи з 23 травня 2020 року.

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі