Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Закон України №466: Новації оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що Законом України від 16.01.2020 № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни, зокрема, до ст. 266

Податкового кодексу України (далі – ПКУ) щодо оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, які набрали чинності 23 травня 2020 року.

Згідно з новою редакцією п.п. «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ, з переліку об’єктів оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки виключено будівлі промисловості, віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B – F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

Попередня редакція цього положення виключала з переліку об’єктів оподаткування податком на нерухоме майно всі будівлі промисловості, не обмежуючи їх використання лише підприємствами промисловості, та давала можливість їх власникам застосовувати пільгу і до об’єктів, що здаються в оренду, лізинг, позичку.

Юридичні особи – платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Декларація) встановленої форми, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Тому власникам будівель промисловості слід подати Декларацію з типом документа «Уточнююча» або «Звітна» – у разі, якщо на граничну дату подання Декларації об’єктів оподаткування не виникало, та відобразити в ній відповідні зміни податкового зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за періоди, починаючи з 23 травня 2020 року.

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі