Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Олександр Загорський: “Власники нерухомості збільшили податкові відрахування до місцевих бюджетів на 17%”

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

Цьогоріч власники нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, сплатили на 17% більше, аніж у відповідному періоді минулого року. Як повідомив в.о. начальника ГУ ДПС у Київській області Олександр Загорський, за десять місяців поточного року до місцевих бюджетів надійшло 434,2 мільйонів гривень, що на 63,1 млн грн перевищує суму, яку сплатили власники нерухомості у минулому році.

Більшу частину сплатили юридичні особи: станом на 1 листопада організації та компанії Київщини забезпечили місцевим скарбницям 298,2 млн грн, що на 13% або 35 млн грн більше за минулорічний показник.

У свою чергу, фізичні особи перерахували до бюджетів територіальних громад 136 млн грн із темпом приросту до 2019 року у 26% та додатковою сумою 28,1 млн грн.

Окремо очільник податкової служби Київщини підкреслив, що у разі виникнення запитань стосовно нюансів сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мешканці області мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо: об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку, розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку, права на користування пільгою із сплати податку, розміру ставки податку, нарахованої суми податку.

У разі виявлення у результаті звірки розбіжностей, платник податку підтверджує оригіналами відповідних документів дані щодо об’єктів нерухомості, а контролюючий орган за податковою адресою платника податку проводить перерахунок суми податку та надсилає (вручає) платнику нове податкове повідомлення-рішення, а попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Нагадуємо, що гpомадяни України мaють право звeрнутися до oрганів державної влaди, зокрема, iз заявою aбо клопотанням щoдо реалізації cвоїх соціально-eкономічних та oсобистих прав i законних інтересів та отримати письмову відповідь про результати розгляду такої заяви чи скарги – це передбачено Законом України вiд 02.02.1996 № 393/96-BР «Про звeрнення громадян» (далі – Закон № 393).

Органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об’єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов’язані, зокрема, письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення (ст. 19 Закону № 393).

Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Київській області у мережі Facebook за посиланням www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

Підписуйтеся на telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі