Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

При поверненні пального постачальнику у покупця не виникає обов’язку реєстрації платником акцизного податку

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, постійних представництв, місцем проживання ФОП до початку здійснення реалізації пального – п.п. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

При реалізації пального платник податку зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) з дотриманням умови реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи.

Право на складання акцизних накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники акцизного податку. Особи, які реалізують пальне будь-яким іншим особам – не платникам податку зобов’язані скласти акцизну накладну в одному примірнику.
Пунктом 231.7 ст.231 ПКУ передбачено, що якщо після реалізації пального відбувається повернення частини або всього обсягу пального особі, яка реалізує пальне, або виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні акцизної накладної, показники такої акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування та реєстрації його в ЄРАН. Розрахунки коригування складаються у такій кількості примірників, як і кількість примірників акцизної накладної, до якої вони складаються.

Розрахунок коригування, складений платником податку до акцизних накладних з реалізації пального або спирту етилового не платникам акцизного податку підлягає реєстрації у ЄРАН таким платником податку.

У разі поверненні пального постачальнику суб’єктом господарювання – неплатником акцизного податку такий суб’єкт господарювання не зобов’язаний реєструватися платником акцизного податку, як особа, яка реалізує пальне.

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі