Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

АМУ розробила законопроєкт, який надасть новоутвореним громадам право контролю за додержанням законодавства про працю

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

Наразі в Україні реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади знаходиться на завершальному етапі. Так, у червні Уряд визначив території 1469 територіальних громад базового рівня (сільські, селищні та міські), у яких 25 жовтня пройдуть місцеві вибори. До складу цих новоутворених територіальних громад, увійшли, зокрема, громади міст обласного значення, об’єднані територіальні громади.

Таким чином, було сформовано новий адміністративно-територіальний устрій країни на базовому рівні.

Ця реформа також потребує суттєвих законодавчих змін в системі уточнення повноважень органів влади. Тому План заходів з реалізації реформи, затверджений розпорядженням Уряду №77, передбачав розробку Мінрегіоном (до 30.06.2020 р.) низки законопроєктів, які закріплять повноваження за органами місцевого самоврядування базового рівня. Однак, станом на сьогодні, законопроєкти не прийняті Парламентом. Більше того, розроблені Мінрегіоном законопроєкти, які опубліковані на офіційному веб-сайті міністерства для громадського обговорення, не змінюють правовідносин і не закріплюють повноваження органів влади, зокрема у сфері праці та зайнятості.

Водночас Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає особливі повноваження для виконавчих органів міських рад міст обласного значення та рад об’єднаних територіальних громад у сфері контролю за додержанням законодавства про працю, якими не наділені виконавчі органи інших сільських, селищних, міських рад. З моменту утворення органів місцевого самоврядування на території новоутворених територіальних громад після місцевих виборів виконавчі органи рад, які мали статус «ОТГ», втратять відповідні повноваження. Таким чином, у органів місцевого самоврядування новостворених територіальних громад будуть відсутні повноваження здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю. А це може призвести до підвищення тіньової зайнятості в Україні та, відповідно, зменшення доходів державного та місцевих бюджетів.

На думку АМУ, необхідно терміново внести зміни до законодавства з метою визначення однакових повноважень для всіх органів місцевого самоврядування базового рівня з питань здійснення контролю за додержанням законодавства про працю. Для вирішення цієї проблеми АМУ розробила зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», які поширюють повноваження зі здійснення контролю за додержанням законодавства про працю на всі органи місцевого самоврядування базового рівня.

Асоціація міст України надіслала відповідний законопроєкт Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України для подання його Уряду відповідно до законодавства (лист АМУ).

Ознайомитися із законопроєктом, який розробила АМУ, можна тут.

Аналітичний центр АМУ

 

Коментарі