Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

На Київщині значно зменшилася кількість документальних перевірок

Протягом січня-вересня 2020 року податківці пристоличного регіону провели 151 документальну перевірку, що на 314 перевірок менше, ніж торік у відповідному періоді.

Зокрема, за порушення податкового законодавства суб’єктам господарювання донараховано узгоджених податкових зобов’язань на загальну суму 73,8 млн грн, з якої до бюджету вже надійшло 46 млн грн. Крім того, в ході документальних перевірок зменшено неправомірно задекларовані підприємствами збитки на суму 1,2 млрд грн. У майбутніх періодах це дозволить упередити несплату зазначеного податку до бюджету на суму 229 млн грн. За результатами перевірок також зменшено суму від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом з ПДВ у розмірі 26,7 млн грн.

Перевіряли податківці також діяльність платників податків, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Так, у результаті 1 121 фактичної перевірки за порушення законодавства до суб’єктів господарювання застосовані штрафні санкції на загальну суму 19,5 млн грн, з яких 6,3 млн грн наразі сплачено до бюджету.

Водночас нагадуємо, що мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період карантину не розповсюджується на:

документальні позапланові перевірки, що проводяться на звернення платника податків;

документальні позапланові перевірок з підстав, визначених п.п.78.1.7 (реорганізація, припинення, ліквідація, закриття) та 78.1.8 (задекларовано відшкодування ПДВ та/або від’ємне значення з ПДВ більше 100 тис грн) пункту 78.1 статті 78 ПКУ;

фактичні перевірки в частині порушення вимог законодавства в частині:

– обліку, ліцензування, виробництва, зберігання, транспортування та обігу пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

– цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;

– обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;

– здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, з підстав, визначених п.п.80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 п. 80.2 ст. 80 ПКУ.

Звертаємо увагу, що чинним законодавством не встановлено обов’язку щодо завчасного повідомлення платників про проведення документальних позапланових перевірок.

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі