Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Гаряча лінія в Миронівській ДПІ

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

Нещодавно в Миронівській ДПІ ГУ ДПС у Київській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія» на тему: «Зміни, передбачені Законом №466-ІХ, що удосконалює податкове законодавство».

На запитання громадян відповідав начальник Миронівської ДПІ Олег СКОЛОТА.

Після узагальнення дзвінків, надаємо відповіді на декілька, найбільш актуальних запитань, які турбували платників під час «гарячої лінії».

1. Як змінився механізм примусового стягнення боргу?

Основні зміни, які набули чинності 23.05.2020 року, у механізмі стягнення податкового боргу наступні:

– термін, протягом якого контролюючому органу надано право на стягнення коштів та продаж майна платника податків настає через 30 календарних днів з дня надіслання ( вручення) податкової вимоги, а не через 60 календарних днів, як було раніше;

– термін на самостійне проведення експертної оцінки майна зменшено до одного місяця з дня прийняття рішення контролюючим органом, що прискорює процедуру для подальшої реалізації майна в рахунок погашення податкового боргу;

– встановлено, що стягнення заборгованості з частини чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об’єднань здійснюється у порядку, визначеному ст. 56, 60 глави 4 «Визначення суми податкових та/або грошових зобов’язань платника податків, порядок їх сплати та оскарження рішень контролюючих органів» та ст. 87-101 глави 9 «Погашення податкового боргу платників» розділу ІІ ПКУ (п. 11 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

2. Які зміни в оподаткуванні доходу від продажу або обміну транспортних засобів?

Законом № 466 внесено зміни до п. 173.2 ст. 173 ПКУ, відповідно до яких дохід, отриманий платником податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) від продажу (обміну) протягом звітного року третього та наступних об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда або іншого транспортного засобу підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 ПКУ.

Дохід, отриманий платником ПДФО від реалізації першого на рік об’єкта рухомого майна (транспортних засобів) оподатковується, як і раніше, за нульовою ставкою, дохід від продажу протягом звітного податкового року другого об’єкту рухомого майна оподатковується за ставкою 5 %, а дохід від продажу третього та наступних об’єктів рухомого майна, отриманий протягом року, оподатковується за ставкою 18 %.

3. Які нововведення запроваджено Законом № 466 для юридичних осіб – платників єдиного податку третьої групи?

Зміни у Законі № 466, які стосуються, юридичних осіб – платників єдиного податку третьої групи:

– зменшено із 15-ти до 10-ти календарних днів строк, до закінчення якого платник єдиного податку третьої групи зі ставкою 5 % може подати заяву про зміну ставки цього податку на 3 % зі сплатою ПДВ;

– обмежено поширення пільги у вигляді земельного податку на юридичних осіб – платників єдиного податку 3 групи, при наданні нерухомого майна в оренду;

– визначено, що анулювання реєстрації платника єдиного податку контролюючим органом можливе у разі наявності податкового боргу, який перевищує 1020 грн на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів – в останній день другого із послідовних кварталів.

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі