Як отримати податкову знижку на суму коштів, сплачених за договором оренди житла внутрішньо переміщеним особам?

51

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що Податковим кодексом України (далі – ПКУ) передбачено надання податкової знижки на суму коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи.

Для отримання податкової знижки на суму коштів, сплачених у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), платник податку – внутрішньо переміщена особа має по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року подати до контролюючого органу в якому перебуває на обліку:

-декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація);
-копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
-копію договору оренди житла;
-копії платіжних та розрахункових документів, що підтверджують факт сплати (крім електронних розрахункових документів);
-заяву, в якій зазначені відомості щодо відсутності умов, які не дають право на отримання податкової знижки згідно з нормами законодавства.

Заява подається в довільній формі, в ній зазначається, що платник та/або члени його сім’ї першого ступеня споріднення:

не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;
не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.

З метою перевірки зазначеної інформації у заяві мають міститись відомості, які дозволяють ідентифікувати членів сім’ї (прізвище, ім’я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті)).

Нагадуємо, що членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені – п.п.14.1.263 п.14.1 ст.14 ПКУ.

Додатковими документами, які підтверджують відсутність умов, що не дають права на отримання податкової знижки може бути Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, інформація від структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської райдержадміністрацій щодо адресної допомоги для покриття витрат на проживання, тощо.

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі