Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Як стати суб’єктом електронного документообігу?

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що для здійснення електронного документообігу між платником податків та контролюючим органом договір укладати не потрібно! Наразі юридичні особи, самозайняті особи набувають статусу суб’єкта електронного документообігу (далі – СЕД) з дати приєднання до договору про визнання електронних документів (далі – Договір).

Приєднання до Договору здійснюється шляхом надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі (стандарті) з дотриманням вимог законодавства. Підтвердженням про приєднання платника до Договору є отримання ним відповідної квитанції про прийняття контролюючим органом такого документа.

Отже, СЕД стають після першого оформленого належним чином електронного документу.

Фізичні особи, які не є самозайнятими особами, автоматично вважаються СЕД та мають право подавати електронні документи до контролюючих органів виключно з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Платник створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронному та паперовому вигляді, із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів та з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису чи печатки.

Створення електронного документа завершується накладанням на нього кваліфікованого електронного підпису підписувача (підписувачів) та печатки (за наявності).

Припинення електронного документообігу між платником податків та контролюючим органом відбувається, зокрема, при отриманні інформації з ЄДРПОУ про зміну керівника платника податків, або про державну реєстрацію припинення юридичної особи чи фізичної особи – підприємця.

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі