Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Гаряча лінія в Кагарлицькій ДПІ

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

Сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія» є незмінним помічником в новаціях податкового законодавства, як суб’єктів господарювання, так і громадян.

Нещодавно в Кагарлицькій ДПІ Обухівського управління ГУ ДПС у Київській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія» на тему: «Оформлення трудових відносин з найманими працівниками».

На запитання громадян відповідала начальник Кагарлицької ДПІ Обухівського управління ГУ ДПС у Київській області Людмила ЦИГАНОК.

Після узагальнення дзвінків, надаємо відповіді на декілька, найбільш актуальних запитань, які турбували платників під час «гарячої лінії».

1. Як роботодавцю оформити найманого працівника?

Оформлення трудових відносин між роботодавцем та найманим працівником розпочинається з укладення трудового договору (угоди), який оформляється наказом та подання до органу ДПС Повідомлення про прийняття працівника на роботу за формою, затвердженою постановою Кабміну від 17.06.2015 року №413 «Про порядок повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу» (стаття 24 Кодексу законів про працю України). Повідомлення про прийняття на роботу є обов’язковою умовою правильного оформлення.

2. Яка відповідальність за порушення трудового та податкового законодавства?

Відповідно до ст. 265 Кодексу законів про працю України за порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у таких розмірах: так у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (угоди), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (141690 гривень).

Обухівське управління

Коментарі