Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Закон № 592-IX: списання боргу з єдиного внеску. Хто має право?

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

Порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, а також перелік платників єдиного внеску визначається виключно Законом України від 08.07.2010 №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон України №2464-VІ).
Звертаємо увагу, Законом України від 13 травня 2020 року № 592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі – Закон України № 592), розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України №2464-VІ доповнено п. 915.

Згідно з внесеними змінами, підлягають списанню за заявою платника та у порядку, визначеному Законом України № 2464-VІ, несплачені станом на день набрання чинності Законом № 592 з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом, суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску, зазначеним у пунктах 4 (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої ст. 4 цього Закону , за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом України № 592, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та за умови подання протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом України № 592:

а) платниками, зазначеними у п. 4 частини першої ст. 4 Закону України №2464-VІ (фізичними особами – підприємцями, крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), – державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи – підприємця заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до контролюючого органу – звітності відповідно до вимог частини другої статті 6 Закону України № 2464-VІ за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 592. Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше;

б) платниками, зазначеними у п. 5 частини першої статті 4 Закону України № 2464-VІ (особами, які провадять незалежну професійну діяльність), – до контролюючого органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітності відповідно до вимог частини другої ст. 6 Закону України № 2464-VІ за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом України № 592. Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше.

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі