Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Закон № 592-IX: списання боргу з єдиного внеску. Хто має право?

Порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, а також перелік платників єдиного внеску визначається виключно Законом України від 08.07.2010 №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон України №2464-VІ).
Звертаємо увагу, Законом України від 13 травня 2020 року № 592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі – Закон України № 592), розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України №2464-VІ доповнено п. 915.

Згідно з внесеними змінами, підлягають списанню за заявою платника та у порядку, визначеному Законом України № 2464-VІ, несплачені станом на день набрання чинності Законом № 592 з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом, суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску, зазначеним у пунктах 4 (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої ст. 4 цього Закону , за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом України № 592, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та за умови подання протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом України № 592:

а) платниками, зазначеними у п. 4 частини першої ст. 4 Закону України №2464-VІ (фізичними особами – підприємцями, крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), – державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи – підприємця заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до контролюючого органу – звітності відповідно до вимог частини другої статті 6 Закону України № 2464-VІ за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 592. Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше;

б) платниками, зазначеними у п. 5 частини першої статті 4 Закону України № 2464-VІ (особами, які провадять незалежну професійну діяльність), – до контролюючого органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітності відповідно до вимог частини другої ст. 6 Закону України № 2464-VІ за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом України № 592. Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше.

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі