Подати повідомлення за ф.№ 20-ОПП про закриття об’єкта оподаткування можна лише по об’єктах, які вже перебувають на обліку в контролюючих органах

207

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що суб’єкти господарювання інформують контролюючі органи за основним місце обліку про закриття об’єктів оподаткування шляхом подання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП (далі – повідомлення за ф. № 20-ОПП) із зазначенням у графі 2 «Код ознаки надання інформації» коду «6 – закриття об’єкта оподаткування», а у графі 9 – відповідного стану об’єкта.

Графа 9 «Стан об’єкта оподаткування» повідомлення за ф.№ 20-ОПП заповнюється із використанням Пам’ятки для заповнення розділу 3 повідомлення за ф. № 20-ОПП, згідно з якою обирається стан, який відповідає фактичному стану об’єкта оподаткування на момент подання повідомлення за ф. № 20-ОПП, зокрема, 3 – тимчасово не експлуатується, 5 – непридатний до експлуатації, 6 – об’єкт відчужений / повернутий власнику, тощо.

Звертаємо увагу, що подати повідомлення за ф.№ 20-ОПП із позначкою про закриття об’єкта оподаткування та фактичне закриття на його підставі об’єкта оподаткування можливо лише для об’єкта оподаткування, що перебуває на обліку в контролюючому органі.

Тобто, поданню повідомлення за ф.№ 20-ОПП з ознакою надання інформації «6 – закриття об’єкта оподаткування» повинно передувати подання повідомлення за ф.№ 20-ОПП з ознакою надання інформації «1 – первинне надання інформації про об’єкти оподаткування».

При зміні відомостей про об’єкти оподаткування: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за ф. №20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни.

За неподання у строки та у випадках, передбачених Податковим кодексом України, документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі п.117.1 ст.117 ПКУ передбачена відповідальність.

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі