Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Порятунок на воді

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

Розпочалась спека, тому варто нагадати про безпеку на воді, отже, що робити, якщо на ваших очах тоне людина?

Негайно оцініть обстановку та подивіться, чи немає поруч рятувального, засобу? Ним може бути все, що збільшить плавучість людини і що ви в змозі до неї докинути.
Уміння надати допомогу при нещасних випадках потрібне кожній людині. Особливо складно це робити без використання рятувальних засобів (човнів, катерів та ін.). Якщо ви кинулися на допомогу, то треба максимально враховувати плин води, вітер, відстань до берега. Наближаючись, намагайтеся заспокоїти і підбадьорити плавця, що вибився із сил. Якщо це вдалося і постраждалий може контролювати себе, він повинен триматися за плечі свого рятівника. Якщо ж постраждалий не контролює своїх дій – поводитися з ним треба жорстко, не даючи йому впасти у стан паніки.

Елементарна техніка рятування:

Підпливши до потопаючого, треба пірнути під нього й одним із прийомів захоплення (класичний – узявши. за волосся) транспортувати до берега.

У випадку, якщо потопаючому вдалося схопити вас за руки, ноги або шию, звільняйтеся і негайно пірнайте. Інстинкт самозбереження змусить потерпілого вас відпустити. Якщо ж він уже занурився у воду, не припиняйте спроб знайти його там.

Коли потерпілого витягнуте на берег, основну увагу слід звернути на колір шкіри, дихання, серцеву діяльність, рефлекси очей, ширину зіниць. Допомога надається залежно від його стану.

Правила користування катерами та маломірними суднами: Вихід маломірних (малих) суден у плавання дозволяється за:
сприятливих погодних умов;
технічної справності судна;
наявності устаткування та спорядження, перелічених в документах класифікаційного товариства;
наявності діючих суднових документів та відповідного свідоцтва (диплома) на право керування судном.

Судноводії маломірних (малих) суден зобов’язані:
забезпечувати безпеку плавання судна та пасажирів;
уміти своєчасно надавати допомогу потерпілим на воді;
доставляти потерпілих на воді в лікувальні заклади;
при погіршенні гідрометеорологічних умов переходити до укриття.

У разі аварійного випадку з маломірними (малими) суднами необхідно скласти акт про випадок, додавши до нього відповідну схему руху та повідомити найближчий підрозділ Держфлотінспекції України.

Під час плавання на безпалубному маломірному (малому) судні пасажири та члени екіпажу повинні бути одягнені в рятувальні нагрудники (жилети).

Обухівський РС ГУ ДСНС

Коментарі