Податок на прибуток. Пільги в оподаткуванні на період карантину

139

Законодавство

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» №540-ІХ від 30.03.2020 (далі – Закон №540), внесено ряд змін до ПКУ, які, зокрема, стосуються оподаткування прибутку підприємств.

Так, у 2020 платники матимуть право врахувати у повному обсязі витрати на суму коштів або вартості товарів, які були добровільно передані громадським об’єднанням, благодійним організаціям, державним органам, закладам у сфері охорони здоров’я, протягом дії карантину без 4% коригування, передбаченого п.п. 140.5.9 ПКУ

Умови

Якщо платник надав кошти або вартість лікарських засобів для надання медичної допомоги хворим, дезінфекційних і антисептиків, медичного обладнання, засобів індивідуального захисту, медичних виробів для скринінгу хворих, розхідних матеріалів, реагентів для лабораторних досліджень; медичних виробів, лабораторного обладнання, розхідних матеріалів для інфекційних відділень, патологоанатомічних відділень тощо, засобів особистої гігієни, продуктів харчування або товарів за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України.

З якої дати?

Закон №o540 набрав чинності з 02 квітня 2020. Тобто, платники податку на прибуток можуть враховувати повну суму витрат на безоплатну передачу товарів з наведеного переліку, починаючи з 02 квітня 2020 до завершення дати карантину, визначеної Урядом.

З огляду на зазначене, платники податку на прибуток, операції яких підпадають під вимоги п. 51-1 підрозділу 4 розділу XX«Перехідні положення» ПКУ, мають вести окремий облік таких операцій для визначення об’єкта оподаткування за відповідний (звітний) період 2020 .

Крім того, п.51-2 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ передбачено преференції для платників податку на прибуток, що отримують допомогу від юридичних або фізичних осіб протягом дії карантину, закладів охорони здоров’я державної та/або комунальної власності та/або особи, уповноваженої на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, що є платниками податку на прибуток.

Для цих суб’єктів при визначенні об’єкта оподаткування з податку на прибуток підприємств фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму доходів, визначених за правилами бухгалтерського обліку, внаслідок отримання ними коштів, вартості обладнання, товарів, матеріалів за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України.

Платники податку на прибуток, операції яких підпадають під вимоги п. 51-2 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, мають вести окремий облік таких надходжень у 2020 та використання у період карантину та наступних роках.

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі