Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Виконавчий комітет Обухівської міської ради інформує:

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

УВАГА НЕРЕСТ-2020

Нерест – це головний та найважливіший період у риби. Від того, наскільки успішно та вдало він пройде – залежать майбутні запаси водних біоресурсів. З метою забезпечення охорони та збереження у належному стані середовища існування, шляхів міграції та місць природного відтворення у рибогосподарських водних об’єктах у районі діяльності Київського рибоохоронного патруля встановлюється весняно-літня заборона на вилов водних біоресурсів у нерестовищах.

Терміни заборони здійснення любительського і спортивного рибальства:
– у всіх водосховищах і озерах з затоками, протоками – з 22 березня по 30 травня(включно);
– у всіх річках та їх кореневих водах – з 22 березня по 10 травня (включно).

Терміни заборони на промисловий лов (добування) водних біоресурсів:
– у всіх водосховищах і озерах з затоками, протоками – з 20 березня по 28 травня (включно);
– у всіх річках та їх кореневих водах – з 20 березня по 8 травня (включно).

У цей період забороняється пересування плавзасобів (човнів), промислове рибальство, здійснення підводного полювання, проведення днопоглиблювальних, вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів у місцях масового нересту водних біоресурсів.

Дозволяється любительське та спортивне рибальство до 3 кг риби на одну особу, однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега у дозволених місцях та на інших водоймах в адміністративних межах населених пунктів!

Нагадаємо, відповідно до наказу Київського рибоохоронного патруля від 05.12.2019 № НОД-486/6 «Про встановлення заборони на лов річкових раків» заборонено добувати раки по 30 червня 2020 року.

Просимо небайдужих громадян долучатися до охорони водних біоресурсів та допомагати в спільній справі задля збереження та відтворення водних біоресурсів.

Якщо Ви стали свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів – прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля Київщини: (068) 642-80-26 або (099) 341-73-18.

СЕЗОН ТИШІ

У період з 1 квітня до 15 червня у лісах та на об’єктах благоустрою заборонено будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою. Йдеться про проведення санітарних рубок лісу, запуск феєрверків, пальбу, проведення вибухових робіт, а також проведення ралі та інших змагань на автотранспорті.

– Чому важливо дотримуватися Сезону тиші?

У квітні-травні у пташок та тварин з’являються дитинчата. Шум може їх налякати і навіть змусити залишити гніздо чи нору – через це потомство може загинути.

Щоб цього не сталося, Україна на законодавчому рівні запровалила Сезон тиші, який регламентується статтею 39 Закону України “Про тваринний світ”. Сезон тиші сприяє відтворенню популяції лісових звірів та птахів, забезпечує зростання та різноманіття та спокійний розвиток фауни в наших лісах.

За порушення законодавчих приписів Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає адміністративне стягнення у вигляді штрафу від 30 до 50, а для посадових осіб — від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На природі у цей період забороняється:
– розводити вогнища, використовувати автотранспорт;
– під’їжджати на плавучих засобах з працюючим двигуном;
– рвати квіти, адже зірвані рослини не дадуть насіння;
– ловити метеликів: вони не лише прикрашають природу, а й опилюють рослини;
– руйнувати мурашники, адже санітарами лісу є саме мурахи, які не дають сильно розмножуватися комахам-шкідникам;
– чіпати пташині гнізда – потривожені птахи можуть покинути гніздо, а прим’ята трава або зламана гілка зроблять його помітним для хижаків;
– чіпати нори – дитинчат можуть покинути звірі, а за таких умов вони не виживуть у дикій природі.

ЗАБОРОНА САМОВІЛЬНОГО СПАЛЮВАННЯ РОСЛИННОСТІ

Щорічно навесні з настанням теплої погоди люди починають облаштовувати свої подвір’я, прибирати на присадибних ділянках, дачах, спалюючи суху торішню траву, листя та сміття. Випалюють не лише у себе на дачних ділянках, городах, але й на полях, луках, поблизу лісових масивів, вздовж доріг. На жаль, люди, які так чинять, або ж не розуміють усю небезпеку, до якої можуть призвести їхні дії, чи просто ігнорують усі вимоги пожежної безпеки.

Мотиви у «паліїв» різні – це і повсякденне дрібне хуліганство, і «добрі» наміри допомогти швидше вирости свіжій траві, і звичка (не знаю чому, але усі так роблять), і прийом агротехніки (спрощення праці, так як для того, щоб спалити сухостій – стару траву і гілки, не потрібно прибирати сміття і суху траву граблями вручну). В результаті трава горить практично скрізь, випалюючи молоду рослинність, вбиваючи мільярди дрібних тварин.

Трав’яні пожежі призводять до суттєвого зниження ґрунтової родючості, втрачаються азотні сполуки, значна частина яких згоряє в пожежі, і органічна речовина ґрунту – відмерлі, але не розкладені частини рослин. Органічна речовина забезпечує пористість ґрунту, утримує вологу, утримує доступні поживні елементи. Спалювання органічної речовини – це основний фактор зниження ґрунтової родючості.

Такі пожежі в результаті також завдають великої шкоди біологічному різноманіттю. При них гинуть майже всі тварини, що мешкають в сухій траві. На згарищах досить часто знаходять згорілі пташині гнізда, обгорілі слимаки, гризуни, дрібні ссавці. Багато видів рослин також важко переживають трав’яні пожежі. На місці підпалу нормальне життя рослин і комах відновлюється лише через 5-6 років, але дуже часто не відновлюється ніколи.

Спалювання трави – одне з головних джерел викидів вуглекислого газу до атмосфери, що пов’язані з господарською діяльністю людини і, як результат, посилюється “парниковий ефект”.

Дим від спалювання трави їдкий, темний, густий, подразнює очі, має неприємний запах, може викликати алергії. Спалюючи траву, ви спалюєте і солі важких металів, що осіли на рослинах – такий дим отруйний. До того ж у купках сухої трави і хмизу може бути часто сміття, в тому числі і не придатне, небезпечне для спалювання, наприклад, пластикові пляшки. У сільській місцевості у вогні згорають залишки добрив і отрутохімікатів, утворюючи летючі токсичні органічні і неорганічні сполуки. При випалюванні трави вздовж автодоріг відбувається забруднення повітря важкими металами.

Спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, пошкодження нижніх частини дерев, кущів та верхніх частин коріння, загрожувати знищенню будівель та споруд житлового сектору.

Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання рослинності. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77-1 адміністративного кодексу України (на громадян штраф від 170 до 340 гривень, на посадових осіб – від 850 до 980 гривень). При нанесенні значних збитків передбачена також кримінальна відповідальність.

Про спалювання сухої трави і листя просимо повідомляти за телефоном: (096) 180-84-62 (комунальне підприємство Обухівської міської ради «Обухівська міська варта»).

Якщо пожежа набрала сили і ви не можете погасити її самотужки, терміново телефонуйте в оперативно-рятувальну службу за номером «101».
Послуги по вивезенню рослинних залишків здійснює приватне підприємство «Обухівміськвторресурси», тел.:( 067) 384-04-49; (04572) 7-11-17 (абонентський відділ).

Найбільш дружнім по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування.

Кожен з нас повинен боротися із підпалами, відстоюючи своє конституційне право на довкілля, безпечне для життя і здоров’я та реагувати на такі факти задля застереження нанесення колосального збитку як природі, так і людям.

Тому, не випалюйте самовільно суху природну рослинність або її залишки. Суха торішня трава – не сміття, а безцінне живлення, умови для життя, створені самою природою.

Коментарі