Правила безпечної поведінки в місцях масового перебування людей та обов’язки щодо забезпечення ПБ

817

Обов’язки щодо забезпечення пожежної безпеки, утримання та експлуатації засобів протипожежного захисту мають бути відображені у відповідних посадових документах (функціональних обов’язках, інструкціях), які розроблені у двох примірниках, один з яких знаходиться у відповідального за пожежну безпеку, а другий у керівника (власника) об’єкта.

На кожному об’єкті з урахуванням його пожежної небезпеки наказом повинен бути встановлений відповідний протипожежний режим, у тому числі визначені:
можливість паління (місце для куріння);
застосування відкритого вогню;
побутових нагрівальних приладів, інше.

Для будинків та споруд мають бути розроблені і вивішені на видних місцях плани (схеми) евакуації людей на випадок пожежі на кожному поверсі. На об’єктах на доповнення до плану (схеми) евакуації керівник (власник) зобов’язаний встановити порядок, що визначає дії персоналу щодо забезпечення безпечної евакуації людей.

У дитячих дошкільних закладах, загальних та спеціальних домах-інтернатах, лікувально-профілактичних закладах із стаціонаром, санаторіях з цілодобовим режимом роботи повинно бути встановлене керівником (власником) чергування обслуговуючого персоналу в нічний час. Приміщення для розміщення чергових має бути забезпечене телефонним зв’язком. Черговий зобов’язаний мати при собі комплект ключів від дверей евакуаційних виходів, ручний електричний ліхтар, знати кількість людей, що залишаються на ніч, місця їх розміщення.

Для працівників охорони (сторожів, вахтерів, тощо) керівником (власником) об’єкта повинна бути розроблена інструкція, в якій необхідно визначити їхні обов’язки щодо контролю за додержанням протипожежного режиму, огляду території і приміщень, порядок дій в разі виявлення пожежі, а також спрацювання систем пожежної сигналізації та автоматичних систем пожежогасіння, а також указати, хто з посадових осіб має бути викликаний в нічний час у разі пожежі.

Обухівський РС ГУ ДСНС

Коментарі