Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Як нараховується та коли сплачується єдиний податок?

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє ФОП – платників єдиного податку щодо порядку нарахування та строків подання звітів та сплати єдиного податку (далі – ЄП).

Коли подавати звітність?
І та ІІ групи
Звітний період – календарний рік. Податкова декларація подається протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року – цьогоріч по 02 березня 2020 включно.
ІІІ група
Звітний період – календарний квартал. Податкова декларація подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) – за ІУ квартал 2019 по 10 лютого 2020 року включно.

Скільки сплачувати?

Перша група
Ставка ЄП встановлюється до 10% від розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року: у 2020 році – 210 грн на місяць.

Друга група
Ставка залежить від розміру мінімальної заробітної плати – до 20% від встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року мінімальної заробітної плати. У 2020 році – 4 723 грн. Сума ЄП для другої групи у 2020 році – 944,6 грн. на місяць.

Третя група.
Встановлюється відсоткова ставка ЄП у розмірі:
1) 3 % доходу – у разі сплати податку на додану вартість;
2) 5 % доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.
Для ФОП, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, ставка ЄП встановлюється у розмірі 5%.

Коли сплачувати?
Перша та друга групи
Не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця авансом (наприклад, за січень у січні). Якщо останній термін випадає на святковий або вихідний день, заплатити потрібно в останній будній день напередодні. Платники можуть здійснити сплату ЄП авансовими внесками за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більше як до кінця поточного звітного року.
Третя група
Протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

Куди платити?
Сплата ЄП платниками першої – третьої груп здійснюється за місцем податкової адреси за новими бюджетними рахунками https://kyivobl.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/
Звертаємо увагу, що платники ЄП першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати ЄП протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі