Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Тематичний семінар в Богуславській ДПІ

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

В Богуславській ДПІ Обухівського управління ГУ ДПС у Київській області відбувся тематичний семінар за участю начальника інспекції Вікторії ПІДОПРИГОРИ, суб’єктів господарювання та громадян Богуславського району на тему: «Декларування доходів громадян отриманих протягом 2019 року».

Начальник інспекції наголосила, що з початку 2020 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року. Граничний термін подання декларації за звітний (податковий) 2019 рік – 30.04.2020.

Акцентувала увагу присутніх, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні:
– доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;
– доходів від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також інвестиційних доходів;
– іноземного доходу;
– та в інших, передбачених Податковим Кодексом випадках.

Також нагадала, що платники податків мають право задекларувати право на податкову знижку, відповідно до статті 166 Податкового кодексу України, шляхом подання декларації до 31.12.2020.

Обухівське управління

Коментарі