Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Законопроєкт «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» №2598 буде знятий з розгляду, – повідомляє видання Українська правда, посилаючись на слова Голови фракції “Слуга народу”, що таке рішення ухвалено після переговорів з главами парламентських фракцій і груп, а також консультацій з Президентом

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

Зокрема, Давид Арахамія сказав:
“…ми вирішили зараз це питання зняти з розгляду і доопрацювати його разом з колегами з інших фракцій для того, щоб знайти компромісну позицію, в тому числі, попрацювати з Асоціацією міст України, знайти компромісну ситуацію і після того виносити законопроєкт в зал”.

Нагадаємо, законопроєкт змін до Конституції щодо децентралізації №2598, поданий 27 грудня 2019 року на заміну проєкту від 13 грудня, як і попередній, викликав «хвилю» непідтримки у суспільстві, ЗМІ, експертному середовищі та соціальних мережах.

9 січня Асоціація міст України висловила позицію категоричної непідтримки оновленого 27.12.2019 тексту законопроекту змін до Конституції №2598. 11 січня АМУ поширила Інфографіку та закликала парламент відхилити цей законопроєкт, що дозволить провести належне обговорення.

13 січня лідери громад та незалежні експерти у сфері місцевого самоврядування і децентралізації виступили з Другою спільною заявою щодо загроз, які містяться в проекті змін до Конституції України, і закликали народних депутатів України не голосувати за нього.

15 січня зарубіжні партнери, які усі ці роки підтримували реформу місцевого самоврядування в Україні, висловили консолідовану позицію щодо недопустимості внесення до Конституції змін, які не відповідають Європейській хартії місцевого самоврядування та порушують демократичні процеси. Міжнародна спільнота фактично виступила на підтримку вимог органів місцевого самоврядування і АМУ, експертів і науковців щодо необхідності проведення широкого обговорення та консультацій.

16 січня Президент вирішив відкликати проект закону про внесення змін до Конституції щодо децентралізації.

Ще один успіх Асоціація міст України та усього місцевого самоврядування!!!
За заявою глави фракції “Слуга народу” Давида Арахамії проєкт змін до Конституції України (про децентралізацію влади) вирішено зняти з розгляду і доопрацювати його, щоб знайти компромісну позицію, в тому числі, попрацювати з Асоціацією міст України!

https://www.auc.org.ua/novyna/zminy-do-konstytuciyi-shchodo-decentralizaciyi-budut-doopracovani-spilno-z-asociaciyeyu-mist

Офіс впровадження реформи децентралізації
у Київському регіональному відділенні Асоціації міст України

Коментарі