Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Кампанія декларування доходів, отриманих протягом 2019

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

Обухівське управління ГУ ДПС у Київській області нагадує мешканцям Обухівщини, що з 01 січня 2020 року розпочалася кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2019 року.

Декларування доходів – це конституційний обов’язок громадян України. Відповідно до норм Податкового Кодексу, громадянам, які зобов’язані задекларувати свої доходи та особам, які проводять незалежну професійну діяльність, необхідно подати декларацію, в якій задекларувати доходи, отримані протягом минулого року, а також визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Обов’язок щодо подання Податкової декларації про майновий стан і доходи у платників податків виникає при отриманні:
– доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності чи, як самозайняті особи, або від нерезидентів).

До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;
– від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року;
– інвестиційного доходу;
– іноземного доходу;
– та в інших, передбачених Податковим Кодексом випадках.

Податкова декларація про майновий стан та доходи громадян подається в один із таких способів (за вибором):
– особисто або уповноваженою на це особою;
– надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
– засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Громадяни, які мають право на податкову знижку, подають декларацію до 31 грудня 2020 року.

Обухівське управління

Коментарі