ПРОФЕСІОГРАФІЧНА ЕКСКУРСІЯ ДЛЯ СЕМИКЛАСНИКІВ

321

Обухівське учбово-виробниче підприємство українського товариства сліпих успішно функціонує на території нашого міста з 1962 року.Таких підприємств у Київській області всього два: в Білій Церкві та в Обухові. Вони об’єднують осіб з інвалідністю по зору, які потребують соціальної та трудової реабілітації.

Обухівське УВП УТОС, на якому працюють більше двохсот працівників з вадами зору, включаючи робітників надомної праці, з 2003 року очолює досвідчений фахівець справи, енергійний керівник та просто чуйна людина Геля Віктор Михейович.

Підприємство займається виготовленням та реалізацією прищіпок для білизни, вішаків, поліетиленових кришок, подовжувачів, розеток, пробок-фіксаторів та інших виробів.

Саме на дане підприємство фахівцями Обухівської міськрайонної філії Київського обласного центру зайнятості 14 листопада 2019 року організовано професіографічну екскурсію для семикласників Академічного ліцею №4 міста Обухова. Школярі ознайомилися з історією створення, становлення та розвитку підприємства, оглянули територію та цехи, побачили, яку роботу можуть виконувати слабозорі люди, поспілкувалися з робітниками у складальних цехах. Учні відвідали ливарний цех, де дізналися та побачили на власні очі багато цікавого: для виготовлення виробів із пластмаси як сировина використовується поліетилен, поліпропілен та полістирол, які виливаються у відповідні форми при температурі плавлення 350-400 градусів.

Працівники цеху показали семикласникам процес виготовлення деталей прищіпок та дали змогу бажаючим спробувати скласти деталі в готовий виріб. На завершення екскурсії кожен учень отримав подарунок – комплект різнокольорових прищіпок. Для багатьох було новиною, що наявні у кожного вдома, звичайні прищіпки для білизни можна виготовляти із кришечок для пластикових пляшок, які зазвичай викидаються у сміття. Тому школярі вирішили: збирати кришечки в школі, вдома та передавати їх підприємству для переробки.

Крім трудової реабілітації, Обухівське УВП УТОС займається соціальною та медичною реабілітацією осіб з інвалідністю по зору. Підліткам показали медичний пункт, де працівники мають змогу проходити різноманітні процедури. У бібліотеці семикласники побачили книги шрифтом Брайля, мали змогу погортати сторінки та спробувати розпізнати руками літери, які складаються з комбінації шести крапок. Для забезпечення проведення цікавого дозвілля працівників, УВП УТОС має власний клуб, де постійно проводяться концерти, різноманітні тематичні вечори. Школярі дізналися, що робітники підприємства приймають активну участь у художній самодіяльності: хор «Світанок», який успішно виступає 55 років, отримав статус народного.

Сьогоднішня екскурсія стала для семикласників не просто екскурсією, а уроком людяності та гуманності. Діти зрозуміли, що люди з вадами зору теж прагнуть бути повноцінними членами суспільства: працювати, бути корисними, читати, співати, активно проводити дозвілля. Ці люди живуть поруч з нами і саме від нас залежить, як вони себе почуватимуть поруч.

Коментарі