Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

ПРОФЕСІОГРАФІЧНА ЕКСКУРСІЯ ДЛЯ СЕМИКЛАСНИКІВ

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

Обухівське учбово-виробниче підприємство українського товариства сліпих успішно функціонує на території нашого міста з 1962 року.Таких підприємств у Київській області всього два: в Білій Церкві та в Обухові. Вони об’єднують осіб з інвалідністю по зору, які потребують соціальної та трудової реабілітації.

Обухівське УВП УТОС, на якому працюють більше двохсот працівників з вадами зору, включаючи робітників надомної праці, з 2003 року очолює досвідчений фахівець справи, енергійний керівник та просто чуйна людина Геля Віктор Михейович.

Підприємство займається виготовленням та реалізацією прищіпок для білизни, вішаків, поліетиленових кришок, подовжувачів, розеток, пробок-фіксаторів та інших виробів.

Саме на дане підприємство фахівцями Обухівської міськрайонної філії Київського обласного центру зайнятості 14 листопада 2019 року організовано професіографічну екскурсію для семикласників Академічного ліцею №4 міста Обухова. Школярі ознайомилися з історією створення, становлення та розвитку підприємства, оглянули територію та цехи, побачили, яку роботу можуть виконувати слабозорі люди, поспілкувалися з робітниками у складальних цехах. Учні відвідали ливарний цех, де дізналися та побачили на власні очі багато цікавого: для виготовлення виробів із пластмаси як сировина використовується поліетилен, поліпропілен та полістирол, які виливаються у відповідні форми при температурі плавлення 350-400 градусів.

Працівники цеху показали семикласникам процес виготовлення деталей прищіпок та дали змогу бажаючим спробувати скласти деталі в готовий виріб. На завершення екскурсії кожен учень отримав подарунок – комплект різнокольорових прищіпок. Для багатьох було новиною, що наявні у кожного вдома, звичайні прищіпки для білизни можна виготовляти із кришечок для пластикових пляшок, які зазвичай викидаються у сміття. Тому школярі вирішили: збирати кришечки в школі, вдома та передавати їх підприємству для переробки.

Крім трудової реабілітації, Обухівське УВП УТОС займається соціальною та медичною реабілітацією осіб з інвалідністю по зору. Підліткам показали медичний пункт, де працівники мають змогу проходити різноманітні процедури. У бібліотеці семикласники побачили книги шрифтом Брайля, мали змогу погортати сторінки та спробувати розпізнати руками літери, які складаються з комбінації шести крапок. Для забезпечення проведення цікавого дозвілля працівників, УВП УТОС має власний клуб, де постійно проводяться концерти, різноманітні тематичні вечори. Школярі дізналися, що робітники підприємства приймають активну участь у художній самодіяльності: хор «Світанок», який успішно виступає 55 років, отримав статус народного.

Сьогоднішня екскурсія стала для семикласників не просто екскурсією, а уроком людяності та гуманності. Діти зрозуміли, що люди з вадами зору теж прагнуть бути повноцінними членами суспільства: працювати, бути корисними, читати, співати, активно проводити дозвілля. Ці люди живуть поруч з нами і саме від нас залежить, як вони себе почуватимуть поруч.

Коментарі