75-а річниця визволення України

339

28 жовтня 2019 року на території міста відбувся мітинг з покладанням квітів до Меморіалу Слави з нагоди відзначення 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів з територіальних меж України. Битва за визволення України, що тривала 22 місяці, складалася з ряду великих операцій, у яких брало участь до половини живої сили і бойової техніки всіх діючих Радянських Збройних Сил. Ця битва стала найважливішим етапом на шляху до перемоги над нацистською Німеччиною та її союзниками.

В ході Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму. Воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців — із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року.

В цей день представники структурних підрозділів виконавчого комітету Обухівської міської ради на чолі з першим заступником Обухівського міського голови Верещаком Анатолієм Миколайовичем та секретарем міської ради Клочком Сергієм Миколайовичем, представниками громадських організацій, ветеранами, жителями міста прийшли до Меморіалу Слави, щоб вшанувати загиблих земляків, які віддали свої життя у боротьбі з нацистською навалою.

Верещак А.М. привітав усіх присутніх зі святом, яке щороку відзначається 28 жовтня згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року №836/2009. Висловлюючи слова подяки й шани, перший заступник міського голови зазначив, що всі в цей день зібралися на території Меморіалу Слави, поруч з пам’ятником солдата-захисника, встановленого на честь 659- воїнів-односельців, що не повернулись з війни, поруч з братською могилою воїнів Радянської Армії, підполковника і льотчика, які загинули у 1941-1943 роках, а ще -меморіальними дошками та плитами на місці 86 поховань загиблих воїнів з метою вшанування загиблих воїнів-побратимів, які дорогою ціною заплатили за своє мирне життя, – 684 жителів Обухова не повернулися назад. Анатолій Миколайович наголосив, що ми живемо в нелегкі для нашої країни часи, коли й досі у наш час лунають постріли на сході нашої країни, коли втрачаємо молодих воїнів-захисників, яких за п’ять трагічних років війни чимало загинуло, під час захисту кордонів й територіальної цілісності нашої держави. Ми будемо завжди пам’ятати всіх тих, хто поклав своє життя на полі бою, й вшановувати їхню пам’ять.

Низький уклін! Вічна пам’ять!

Коментарі