19 ГРОМАД КИЇВЩИНИ УХВАЛИЛИ РІШЕННЯ ПРО СТВОРЕННЯ МІСЦЕВОЇ АСОЦІАЦІЇ «КИЇВСЬКА АГЛОМЕРАЦІЯ»

579

9 жовтня 2019 року відбулися Установчі (загальні) збори уповноважених представників органів місцевого самоврядування, на яких 19 громад Київщини ухвалили рішення про створення асоціації «Київська агломерація» та затвердили її статут спільно з міським головою міста Київ Віталій Кличко.

Метою Асоціації є об’єднання зусиль місцевих рад для розв’язання спільних проблем територіальних громад, захисту їх прав та інтересів, а також створення умов для сталого місцевого та регіонального розвитку.

Як зазначив міський голова столиці Віталій Кличко, якого обрали головою «Київської агломерації», процес створення асоціації тривав майже два роки. За цей час провели чимало консультацій з міськими, селищними та сільськими головами, радами територіальних громад Київської області.

«Нагадаю, на початку цього процесу ми мали підтримку тільки кількох громад. Інші ж не бачили тоді підстав для створення асоціації. Але нам, усім разом, вдалося знайти порозуміння щодо сприйняття міської агломерація – як асоціації – та її переваг для всіх громад. Головним принципом створення асоціації стали рівноправні партнерські умови», – заявив Віталій Кличко.

«Співпраця столиці і навколишніх міст прискорить розвиток інфраструктури, збільшить інвестиційну привабливість кожного населеного пункту. Агломерації, метрополії – існують у всьому світі і вони показали свою ефективність. І саме Київський регіон є однією з найбільших столичних європейських агломерацій із сукупним населенням понад 4 млн. осіб. Тому ми приречені …на успішну співпрацю» ,- прокоментував важливе рішення Бучанський міський голова, голова КРВ АМУ Анатолій Федорук.

Представники ще 30 громад, що планують приєднатися до асоціації, теж взяли участь у перших установчих зборах.

Коментарі