ДЕВ’ЯТИКЛАСНИКАМ ПРО СКЛАДОВУ «МОЖУ» ФОРМУЛИ ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ

355

07 жовтня 2019 року фахівці Обухівської міськрайонної філії Київського обласного центру зайнятості провели інтерактивний профорієнтаційний урок на тему «Формула вибору професії. Складова «Можу» для учнів 9-Б класу Академічного ліцею №1 ім. А.С. Малишка міста Обухова.

Підлітки згадали формулу вибору професії «Хочу-Можу-Треба», з якою вони ознайомилися на попередньому уроці, прослухали міні-лекцію про її другу складову «Можу», детально розібрали та обговорили помилки, з якими можна стикнутись під час її використання. Школярі зробили висновок, що найбільш важливо при виборі майбутньої професії чітко знати свої здібності, індивідуально – психологічні особливості та стан здоров’я. Враховувати стан здоров’я важливо, тому кожний, хто вибирає професію, повинен з’ясувати, чи відповідає його стан здоров’я вимогам обраної професії.

Дев’ятикласники охоче брали участь в інтерактивних вправах. Підлітки поділилися на 3 групи, завзято змагалися за перемогу, грамотно, а головне правильно, описали професійні, кваліфікаційні обов’язки, рівень знань та навичок, які необхідні особистості для успішної діяльності у тій професії, яку вони обрали на початку виконання завдання.

На завершення уроку учні ознайомились з поняттям «Професіограма» та отримали домашнє завдання: співвіднести 5 вподобаних професій з професійними вимогами, які висуває кожна професія до працівника. Це допоможе школярам з’ясувати, чи відповідають вони вимогам обраних професій та уникнути розчарування в майбутньому.

Відділ організації профорієнтації КОЦЗ

Коментарі