Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Пайова участь ще рік поповнюватиме бюджети громад Київщини

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

Завдяки активній позиції Народного депутата України Зіновія Андрійовича (міський голова Надвірної в Івано-Франківської області 2006-2019 рр.) вдалося зберегти вагомий фінансовий ресурс для місцевих бюджетів – пайові внески.

Зіновій Андрійович спільно з колегами безкомпромісно відстоювали інтереси органів місцевого самоврядування з метою не допустити згортання бюджетної децентралізації. Так, сьогодні, 20 вересня, на засіданні Верховної Ради України народні депутати проголосували за законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні” (№1059 від 29.08.2019 р.) з тими правками, які не скасовують пайові внески, а вдосконалюють механізм їх нарахування, сплати та використання.

Це:
– встановлення фіксованого розміру сплати пайових внесків: 4% для нежитлових будівель, 2% – для житлових, 0% – для промислових споруд;
– сплата виключно в грошовій формі на рахунки місцевих бюджетів.

І хоча термін дії пайових внесків визначено на один рік – до кінця 2020 р. (на один рік для нових обєктів, і до повного виконання – розпочатих), громади отримали суттєвий фінансовий ресурс, який спрямовується на будівництво, ремонт і реконструкцію важливих соціальних об’єктів: шкіл, дитячих садочків, лікарень та доріг.

Такого результату вдалося досягти завдяки активній підтримці зі сторони народних депутатів, активістів, науковців та громадськості.

16 вересня 2019 року відбулося засідання робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань світи, науки та інновацій за участі Виконавчого директора Асоціації міст України О.Слобожана, де було обговорено питання скасування пайової участі для забудовників та опрацьовано пропозиції до проєкту Закону України №1059 (Читати більше).

17 вересня 2019 року в Асоціації міст України відбувся круглий стіл з обговорення законодавчої ініціативи щодо скасування пайової участі, де Народний депутат України Зіновій Андрійович висловив позицію на захист інтересів органів місцевого самоврядування та акцентував на загрозах для громад у разі скасування пайової участі (Читати більше).

А 19 вересня 2019 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку під головуванням Народного депутата України Дмитра Наталухи, на якому теж розглядався законопроєкт №1059. На засіданні були присутні голови громад, які стали на захист збереження пайової участі, зокрема, Бучанський міський голова А.Федорук, Уманський міський голова О.Цебрій, Городянський міський голова А.Богдан, а також перший заступник голови КМДА М.Поворозник, Директор Департаменту фінансів КМДА В.Репік, Виконавчий директор АМУ О.Слобожан. Участь у засіданні взяли народні депутати з різних фракцій, члени громадських організацій, які разом із представниками органів місцевого самоврядування висловили чітку позицію про недопущення скасування пайових внесків. Було запропоновано удосконалити механізм нарахування, сплати та використання коштів пайових внесків, що сприятиме більшій прозорості та ефективності використання пайових внесків, а також зменшить корупційні ризики.

І тільки сьогодні, 20 вересня 2019 року, Комітет Верховної Ради України з питань економічного розвитку підтримав компромісне рішення – його народженню тривала двотижнева тяжка праця експертів АМУ в комітетах і фракціях Парламенту.

Асоціація міст України висловлює вдячність всім народним депутатам України цього та минулих скликань, представникам місцевого самоврядування, активній громадськості та науковцям, які боролися за право місцевого самоврядування на фінансову незалежність і відстояли пайову участь для всіх громад України!

Більше інформації на сайті Асоціації міст України:
http://www.auc.org.ua/novyna/narodnyy-deputat-zinoviy-andriyovych-my-zberegly-payovi-vnesky-dlya-gromad-ukrayiny

Коментарі