До уваги пільговиків!

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Обухівської міської ради (далі – Управління) інформує, що з 1 жовтня 2019 року запроваджується надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 № 807, яка набирає чинності з 1 жовтня 2019 року, внесено зміни до Постанови КМУ від 17.04.2019 року № 373 «Деякі питання надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі», якою затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі. Зазначеним порядком окреслено перелік пільг, оплата яких здійснюватиметься у грошовій формі, визначено розрахунок розміру пільги, механізм її виплати, операційні дії щодо виплати пільг у грошовій безготівковій формі та у готівковій формі.

Розрахунок розміру пільг буде проводитися Управлінням в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги.

Виплата пільг у грошовій безготівковій формі

Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк.

Для цього АТ “Ощадбанк” вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально.

АТ “Ощадбанк” здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ “Ощадбанк”.

Після здійснення перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг АТ “Ощадбанк” інформує протягом доби пільговика шляхом надсилання йому смс – повідомлення про стан розрахунків за послуги. У смс-повідомленні обов’язково зазначаються дані про наявний залишок платежу за кожним видом послуг.

Після закінчення опалювального сезону залишки коштів на рахунку для виплати пільг, які утворилися станом на 1 червня, виплачуються пільговикам АТ “Ощадбанк” шляхом перерахування таких коштів на поточні рахунки пільговиків, відкриті в АТ “Ощадбанк, про що АТ “Ощадбанк” інформує пільговика шляхом надсилання смс-повідомлень.

Такий механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу і звикли не витрачати сили і час на оплату житлово-комунальних послуг. Йдеться, перш за все, про людей похилого віку, які звикли до усталеного алгоритму дій і не бажають його змінювати.

Виплата пільг у готівковій формі

Пільги у готівковій формі призначатимуться з початку опалювального (неопалювального) сезону за заявою пільговика, поданою до Управління до 15 жовтня (15травня), у якій зазначаються виплатні реквізити.

Виплата пільг у грошовій готівковій формі здійснюватиметься шляхом перерахування Управлінням коштів на рахунок пільговика, відкритий в АТ “Ощадбанк” , або через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта”.

Пільговики зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги.

У разі отримання від підприємств – надавачів житлово-комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад місяць заборгованості з оплати послуг, сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340грн.), у громадян, які отримують пільги в готівковій формі, виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюється в безготівковій формі.

Отримувачі пільг у готівковій формі зможуть використовувати на власний розсуд зекономлені в результаті ощадливого споживання послуг кошти.

На даний час Управлінням проводиться підготовча робота до процесу монетизації пільг.
З метою проведення звірки та уточнення даних, внесених до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, внесення інформації про мобільний телефон пільговика та визначення у якій грошовій формі пільговик бажає отримувати пільги Управлінням організовано прийом пільговиків за адресою: вул. Каштанова 13, корп.1, каб.10.

Графік роботи Управління: понеділок-четвер з 8.00 до 17.00, п’ятниця до 15.45, перерва на обід з 12.00 до 12.45.

При собі пільговик повинен мати оригінали документів:
– паспорт;
– ідентифікаційного номер;
– пільгове посвідчення ;
– технічна документація на житло (опалювальна та загальна площа);
– номер мобільного телефону.

Коментарі