ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ УРОК ДЛЯ ШКОЛЯРІВ АКАДЕМІЧНОГО ЛІЦЕЮ №4

339

Вдалий вибір майбутньої професії – одне з основних питань, які цікавлять сьогоднішніх старшокласників. Як тут не розгубитися, якщо навіть в Україні налічується майже десять тисяч професій? Фахівці стверджують, щоб зробити правильний професійний вибір, потрібно мати найбільш повне уявлення про світ професій взагалі, про сучасний ринок праці та про власні здібності та нахили.

Саме з цією метою фахівцями Обухівської міськрайонної філії Київського обласного центру зайнятості 18 вересня 2019 року проведено інтерактивний профорієнтаційний урок на тему «Професія та спеціальність» для восьмикласників та одинадцятикласників Академічного ліцею №4 міста Обухова. Метою даного заходу було навчити розрізняти школярів поняття “професія” та “спеціальність”, сформувати основи розуміння понять “галузь” та “кваліфікаційні характеристики”.

Урок проходив в інтерактивній формі. Підлітки брали активну участь у грі «Поясніть мені!», вправа «Країна професій» теж викликали неабиякий інтерес, адже дала змогу школярам не тільки проявити свої знання про світ професій, дізнатися про раніше незнайомі їм, а й творчо підійти до виконання поставленого перед ними завдання.

Для одинадцятикласників даного ліцею презентували діагностичний комплекс «Моя професія: консультаційна мережа» та «Платформу з профорієнтації та розвитку кар’єри ДСЗ». Старшокласники ознайомились з можливостями та перевагами даних сервісів: усі бажаючі мають можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації дистанційно у он-лайн форматі та отримати консультації фахівців центру зайнятості щодо вибору майбутньої професії.

Сподіваємось, що після сьогоднішнього уроку восьмикласники чітко усвідомлюватимуть, чим «професія» відрізняється від «спеціальності» та зможуть самостійно розмежовувати ці поняття в повсякденному житті, а одинадцятикласники пройдуть тестування, щоб остаточно визначитись з майбутнім професійним вибором.

Відділ організації профорієнтації КОЦЗ

Коментарі